Ecovacs Deepoo D76 - robot sprzątający, który śpiewa i tańczy

Ecovacs Deepoo D76 - robot sprzątający, który śpiewa i tańczy

Ecovacs Deepoo D76 - robot sprzątający, który śpiewa i tańczy
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
11.02.2013 11:37

Firma Ecovacs stworzyła niewielki odkurzacz Deepoo D76, który nie tylko sam sprząta, ale także potrafi rozbawić domowników.

Roboty sprzątające to coraz częstsza alternatywa dla tradycyjnych odkurzaczy. Z jednej strony nie bardzo sprawdzają się na małych powierzchniach oraz w mieszkaniach mających dużo zakamarków - raczej nie doczyszczą ich wtedy tak jak zrobilibyśmy to ręcznie. Poza tym za zaawansowaną technologię trzeba zapłacić zwykle kilka tysięcy złotych. Jest jednak wiele osób, które chętnie wydadzą taką kwotę na wygodę i więcej czasu dla siebie. Ponadto producenci robotów sprzątających wyposażają swoje produkty w coraz to nowe funkcje, niekoniecznie związane ze sprzątaniem. Na przykład nowy automatyczny odkurzacz Deepoo D7. marki Ecovacs... śpiewa i tańczy.

Deepoo D7. może pracować na pełnej baterii do 90 minut - w tym czasie powinien posprzątać ok. 120 mkw. powierzchni. Po zakończeniu sprzątania lub w momencie wyczerpywania się baterii odkurzacz sam powraca do stacji ładującej. Czas pełnego naładowania akumulatora wynosi ok. 3 godzin.

Ten robot sprzątający ma pojemnik na kurz o pojemności 0,4 l, został wyposażony także w pilota, ekran LCD oraz szereg akcesoriów ułatwiających sprzątanie, m.in. szczotkę obrotową, która zbiera brud, włosy i sierść, a także dwie szczotki boczne do czyszczenia trudno dostępnych zakamarków. Odkurzacz posprząta także pod stołem, krzesłami lub kanapą dzięki niewielkim wymiarom - urządzenie ma niecałe 1. cm wysokości. Obszar pracy robota jest wyznaczany za pomocą wirtualnej ściany i taśmy magnetycznej.

Deepoo D7. nie poprzestaje jednak na sprzątaniu. Z tym robotem sprzątającym można również porozmawiać i potańczyć. Urządzenie informuje o przeszkodach oraz zmianach w trybie czyszczenia. Potrafi także poruszać się w rytm muzyki nagranej przez właściciela na kartę SD. Do robota sprzątającego dołączono także niewielki ręczny odkurzacz.

Cena: około 2300 złotych

Anna Paczuska

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)