EaThermin - gadający widelec

EaThermin - gadający widelec

EaThermin - gadający widelec
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
01.03.2013 11:06

Na pierwszy rzut oka nie wyróżnia się spośród innych sztućców, jednak podczas jedzenia może dostarczyć ci zupełnie niekulinarnych wrażeń.

W ten widelec, który pochodzi oczywiście z Japonii, wbudowano specjalny elektryczny instrument, który wydaje różne dźwięki w zależności od natężenia przepływającego przez niego prądu. Dzięki temu jedzenie urozmaici płynąca ze sztućca muzyka - no, może muzyka to za dużo powiedziane - ale w każdym razie jest to jakaś nowość w kuchni. Ewentualnie urządzenie może nawet do nas przemówić, wymieniając nazwy spożywanych produktów.

Jak to działa? Gdy wkładamy jedzenie do ust, tworzy się zamknięty obwód, przez który płynie prąd, wydający dźwięki. Są one różne w zależności od struktury jedzenia: inne przy puree, a inne przy mięsie twardym jak podeszwa - w każdym przypadku opór jest inny.

Przydatność wynalazku jest jednak mocno dyskusyjna. Co prawda producenci przekonują, że jest to świetny sposób na urozmaicenie posiłków, ale łatwo przewidzieć, że efekt dźwiękowy emitowany przy każdym zbliżeniu widelca do ust szybko stanie się wyjątkowo irytujący.

Oficjalne wydanie internetowe: www.geektoys.pl

Źródło artykułu:geektoys.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)