e-pity na Mac OS X i Linux. Wypełnij pit w 5 minut

e-pity na Mac OS X i Linux. Wypełnij pit w 5 minut

e-pity na Mac OS X i Linux. Wypełnij pit w 5 minut
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
10.02.2012 10:02, aktualizacja: 10.02.2012 13:51

Udostępnione zostały nowe wersje programu e-pity, które umożliwiają wypełnienie deklaracji podatkowej za 2011 rok. Teraz z programu mogą korzystać także użytkownicy komputerów z systemami Mac OS X i Linux.

Program umożliwia wypełnienie wszystkich najpopularniejszych PIT-ów przez osoby fizyczne lub prowadzące działalność gospodarczą. Pozwala bezpiecznie przesłać PIT-a do systemu e-deklaracje.gov.pl. Deklaracje podatkowe w programie e-pity można rozliczyć za pomocą kreatora lub w formie aktywnych deklaracji. Automatyczny weryfikator czuwa nad poprawnością wyliczeń i w przypadku rozliczania kosztów, darowizn lub ulg pilnuje limitów i sumuje kwoty. W programie można rozliczyć deklaracje: PIT-37. PIT-36, PIT-36L, PIT-38, PIT-4r, PIT-11, PIT-28, PIT-39, PIT-40, PIT/B, D, 2K, O, Z, ZG, PIT-28/A, PIT-28/B, NIP-1 oraz ZAP-3 (dawniej NIP-3).

Zaletą programu jest wbudowana aktualna baza urzędów skarbowych, gmin i powiatów. Program umożliwia bezpieczną wysyłkę wszystkich PIT-ów rocznych, które nie wymagają podpisu elektronicznego (w tym PIT-37. PIT-36 i PIT-36L) do systemu e-deklaracje.gov.pl. Urzędowe Potwierdzenie Odbioru (UPO) przychodzi na adres e-mail.

Użytkownicy indywidualni mogą wypełnić deklaracje bez limitu podatników i ilości wypełnionych PIT-ów. Aplikacja e-pity jest darmowa pod warunkiem przekazania 1. podatku dowolnej organizacji pożytku publicznego. Co ważne program nie ogranicza wyboru OPP.

Program e-pity pozwala także pracodawcom na wypełnienie deklaracji PIT-11. Do trzech pracowników można to zrobić za darmo. Wersja programu dla użytkowników Mac OS X i Linux posiada wszystkie funkcjonalności programu wersji dla , z wyjątkiem wysyłania elektronicznie PIT-11. PIT-40, PIT-8C i PIT-4R, które wymagają kwalifikowanego e-podpisu.

Aplikacja nie wymaga instalowania dodatkowych programów ani wtyczek. Program e-pity w wersji dla Mac OS X i Linux można pobrać z naszego działu z plikami klikając na odpowiedni przycisk poniżej.

Zobacz krótki film jak wystawić PIT w 5 minut i wysłać go do systemu e-deklaracje:

Przydatna może być także strona www.e-pity.pl/checklista-pit, skąd można pobrać praktyczną listę kontrolną PIT „Checklista”. zbierającą wszystkie dokumenty i informacje, które mogą okazać się niezbędne w rozliczeniu z fiskusem.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)