E-Backup Odkryciem Roku 2010

E‑Backup Odkryciem Roku 2010

E-Backup Odkryciem Roku 2010
Źródło zdjęć: © Ogicom
23.02.2010 13:03, aktualizacja: 23.02.2010 14:02

Prowadzona od kilkudziesięciu miesięcy intensywna dyskusja dotycząca sposobów ochrony danych komputerowych zdominowana została przez temat backupu online. O rosnącym zaufaniu do tej metody archiwizacji danych świadczy godło Odkrycie Roku 2010 przyznane usłudze E-Backup przez samych konsumentów.

Pojęcie bezpieczeństwa danych komputerowych powinno być szczególnie bliskie właścicielom firm. Ci jednak, zgodnie z wynikami badań Politechniki Wrocławskiej z 200. roku, nie przywiązują do tego zbyt dużej wagi. Aż 40 proc. z przebadanych przedsiębiorstw przyznało, że w ogóle nie tworzy kopii zapasowych, za przyczynę podając brak czasu, obawę przed „wyciekiem” danych czy po prostu zbyt wysokie koszty takiej operacji. Z badań wynika także, że ponad 90 proc. przedsiębiorców w niewłaściwy sposób chroni pliki (np. archiwizując dane na komputerze używanym do codziennej pracy) narażając firmę na kosztowne straty.

Obraz
© (fot. Ogicom)

Wspomniane badania przeprowadzone zostały we współpracy z firmą Ogicom, ogólnopolskim dostawcą rozwiązań biznesowych z dziedziny Internetu i telekomunikacji, służąc następnie jako wskazówki przy wdrażaniu usługi E-Backup. Ochrona danych oferowana przez Ogicom odpowiada zatem potrzebom przedsiębiorców i pomaga poprawiać niepokojące statystyki dzięki szybkiej i prostej w obsłudze metodzie backupu danych online. Potwierdzeniem zaufania, jakim cieszy się usługa jest przyznanie w konkursie Laur Konsumenta godła: Odkrycie Roku 2010 w kategorii E-Backup. E-Backup to system tworzenia kopii zapasowych oparty o metodę "uruchom i zapomnij" - wystarczy bowiem wskazać na komputerze katalogi do zarchiwizowania i częstotliwość operacji, a cały proces backupu następuje w tle pracy użytkownika i nie wymaga od niego żadnych dodatkowych działań.

Obraz

Na rynku istnieją już podobne rozwiązania, stąd zatem decyzja konsumentów o przyznaniu nagrody akurat tej usłudze? Tym, co odróżnia E-Backup od konkurencyjnych produktów jest przede wszystkim indywidualny doradca stanowiący integralny element usługi. Odpowie on na wszystkie pytania, uruchomi aplikację i pozostanie w stałym kontakcie z użytkownikiem przez cały okres eksploatacji. Doradca specjalizuje się w tematach zastosowania technologii internetowych w biznesie, zatem jego rola nie ogranicza się tylko do zagadnień bezpieczeństwa danych.

Drugim istotnym wyróżnikiem, który zyskał uznanie w oczach użytkowników, jest z poziom bezpieczeństwa i poufności, które w przypadku usługi E-Backup spełniają najsurowsze normy. Archiwizowane dane są kompresowane i szyfrowane, a następnie przesyłane na zdalny serwer backupów poprzez protokół SSL, dający poziom bezpieczeństwa taki sam jak w przypadku bankowości internetowej. Dostęp do danych składowanych w data center posiada jedynie użytkownik, który utworzył backup. Nawet operator usługi nie jest w stanie odczytać danych, bowiem niezbędny jest do tego klucz, który posiada jedynie użytkownik. Z kolei serwerownia, miejsce determinujące skuteczność ochrony, zapewnia zasilanie z kilku źródeł, siedmiu operatorów łącz i nowoczesne, biometryczne systemy kontroli dostępu. Dzięki powyższym rozwiązaniom dane mogą być odzyskane bez względu na przyczynę ich utraty, a także –. co istotne – zapewniona jest ich całkowita poufność.

E-Backup to rozwiązanie, z którego można korzystać wszędzie tam, gdzie użytkownik ma dostęp do komputera z Internetem.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)