Dzień Bezpiecznego Internetu 2022. Niespodzianka od WP Pilot i Da Vinci

Bezpieczne korzystanie z internetu
Bezpieczne korzystanie z internetu
Źródło zdjęć: © Getty Images | Maskot
Marcin Hołowacz

08.02.2022 08:13

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) jest obchodzony od 2004 roku z inicjatywy Komisji Europejskiej. Pierwotnie święto było celebrowane przede wszystkim w Europie, lecz aktualnie Dzień Bezpiecznego Internetu zyskał popularność na całym świecie.

Najpierw krótko omówimy DBI, a potem chcemy podzielić się naszą niespodzianką dla najmłodszych. Zdradzimy, że ma ona związek z nauką poprzez zabawę.

Dzień Bezpiecznego Internetu w 2022 roku

W tym roku Dzień Bezpiecznego Internetu obchodzimy 8 lutego, więc tego dnia warto poświęcić kilka chwil na refleksję o znaczeniu bezpieczeństwa w sieci, w szczególności dla tych najmłodszych użytkowników.

Nie zawsze o tym myślimy, lecz internet może być przestrzenią, w której znajduje się wiele niebezpieczeństw, a dzieci powinny być o tym odpowiednio informowane.

Edukacja w tym zakresie nie jest łatwa. Problem sprowadza się do tego, że zagrożenia ewoluują, więc szkodliwa internetowa moda sprzed roku, aktualnie może nie mieć najmniejszego znaczenia. Teraz niebezpieczeństwo mogło przybrać inną formę, a rodzić zwyczajnie nie jest w stanie śledzić takich zmian na bieżąco.

W związku z powyższym nie wystarczy jedynie nauczyć pociechy, że powinna unikać jednego konkretnego patostreamera lub ma zakaz na popularny challenge, który ostatecznie może się skończyć czymś złym. Niezbędne jest przekazywanie dziecku uniwersalnych zasad, dzięki którym będzie odporniejsze na potencjalnie negatywny wpływ internetu.

Nauka przez zabawę – wspólna inicjatywa Da Vinci oraz WP Pilot

Jak bezpiecznie korzystać z Internetu? Można się tego dowiedzieć m.in. oglądając "Wyszukaj to!", czyli program nominowany do nagrody BAFTA. Dzięki temu, że Da Vinci obchodzi Dzień Bezpiecznego Internetu wraz z WP Pilot, aktualnie wszystkie odcinki serialu można obejrzeć za darmo w Strefie Pilota.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)