Dzieci będą mogły korzystać z Facebooka?

Dzieci będą mogły korzystać z Facebooka?

Dzieci będą mogły korzystać z Facebooka?
Źródło zdjęć: © Gizmodo.pl
05.06.2012 10:07, aktualizacja: 05.06.2012 10:19

Obecnie przyjemności posiadania profilu na Facebooku powinny zaznawać tylko osoby, które ukończyły 13 lat, co nie przeszkadza milionom młodocianych korzystać z serwisu po wpisaniu nieprawdziwej daty urodzenia. Portal rozważa więc mniejsze zło – zezwolenie dzieciom i młodzieży na tworzenie profilów pod warunkiem, że nad procesem będą czuwać ich rodzice.

Jak podaje The Wall Street Journal, administratorzy Facebooka zastanawiają się nad alternatywą wobec obowiązujących, łatwych do ominięcia, sposobów kontrolowania wieku użytkowników. Miałoby to polegać na połączeniu kont osób, które nie obchodziły jeszcze 13. urodzin, z kontami ich rodziców. Dorośli musieliby akceptować zaproszenia do grona znajomych oraz aplikacje, z których dzieci chcą korzystać. Mieliby też być obciążani kosztami płatnych gier i funkcji gier, z których korzysta potomstwo.

Gazeta cytuje też sondaż, w którym 3. procent rodziców powiedziało, że dzieci dołączyły do Facebooka za ich wiedzą i zgodą. Nawet pomagali pociechom zakładać profil. Jeśli tak się dzieje, być może lepiej, by działo się oficjalnie.

Tymczasem początkujący internauci, którzy chcą się logować, podając nieprawdziwą datę urodzenia…. nadal będą to robić.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)