Dyson Air Multiplier - wentylator bez łopatek

Dyson Air Multiplier - wentylator bez łopatek

Dyson Air Multiplier - wentylator bez łopatek
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
14.05.2012 16:02

Tradycyjne wentylatory elektryczne działają w oparciu o mechanizm wiatraka, którego łopatki dosłownie przecinają powietrze. To sprawia, że emitowany strumień powietrza jest nierównomierny i daje efekt odczuwalnych podmuchów.

Wentylatory firmy Dyson nie posiadają łopatek będących częścią wiatraków. Zamiast nich wykorzystują technologię Air Multiplier, która piętnastokrotnie zwiększa cyrkulację powietrza, wytwarzając w każdej sekundzie 40. litrów chłodnego, jednostajnego powietrza.

Wentylatory Dyson Air Multiplier są zasilanebezszczotkowym silnikiem, a pokrętło regulujące umożliwia dostosowanie mocy wentylatora do bieżących potrzeb. Brak wirujących łopatek oznacza, że wentylator nie potrzebuje obudowy. Kąt nachylenia wentylatorów Dyson można zmieniać za pomocą dotknięcia podstawy obudowy.

Bez podmuchów
Łopatki w tradycyjnych wentylatorach powodują „szatkowanie”. powietrza, w wyniku czego emitują podmuchy. Technologia Air Multiplier™ zastosowana w wentylatorach Dyson daje ciągły strumień powietrza.

Higieniczne
Prostą i gładką konstrukcję wentylatorów Dyson można szybko wytrzeć szmatką. Kurz nie unosi się potem w powietrzu, gdy tylko uruchomimy wentylator.

Stabilne
W przeciwieństwie do tradycyjnych wentylatorów z ciężką górną obudową, wszystkie modele Dyson Air Multiplier posiadają silnik zamknięty w podstawie, co oznacza, że urządzenia mają niski środek ciężkości i nie przewracają się.

Przychylane za pomocą dotyku
Dyson Air Multiplier z łatwością zmienia kąt działania jedynie poprzez popchnięcia dłonią podstawy obudowy. Przesuwa się ona względem swojego obniżonego punktu ciężkości i pozostaje w wyznaczonej pozycji.

Z regulowanym przepływem powietrza
W wentylatorze Dyson Air Multiplier wykorzystywany jest wydajny energetycznie bezszczotkowy silnik, dzięki któremu prędkość powietrza może być precyzyjnie zwiększana lub zmniejszana. Przycisk kontroli przepływu powietrza umożliwia łatwy wybór optymalnej prędkości powietrza.

Trwałe
Wentylatory Dyson Air Multiplier są zbudowane z tworzywa akrylonitrylo -butadieno-styrenowego –. ABS (C8H8 C4H6 C3H3N)n). ABS jest wytrzymałym materiałem termoplastycznym używanym do formowania lekkich i sztywnych produktów. Posiada właściwości pochłaniające wstrząsy i jest wykorzystywany w produkcji zderzaków samochodowych, kasków ochronnych oraz główek nowoczesnych kijów golfowych.

Wentylatory Dyson Air Multiplier są dostępne w Polsce w sugerowanej cenie detalicznej 1799 – 2149 zł w zależności od modelu.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)