Dyski zewnętrzne Samsung z serii G

Dyski zewnętrzne Samsung z serii G

Dyski zewnętrzne Samsung z serii G
Źródło zdjęć: © Samsung
02.02.2010 10:57, aktualizacja: 02.02.2010 11:07

Samsung Electronics prezentuje produkty z serii G, która obejmuje zewnętrzne dyski twarde zaprojektowane z troską o środowisko naturalne. Nowa seria wzbogaca portfolio zewnętrznych dysków firmy Samsung, adresowanych do młodych ludzi, którzy szukają pojemnych i niezawodnych dysków o nowoczesnym wzornictwie

Seria G po raz pierwszy została zaprezentowana na Międzynarodowych Targach Elektroniki Użytkowej w Las Vegas. Obejmuje ona 2,5-calowe przenośne dyski zewnętrzne G2 Portable o pojemności 250/320/500/640GB oraz 3,5-calowe stacjonarne dyski zewnętrzne G3 Station dostępne w wersjach 1/1.5/2TB.

Obraz
© (fot. Samsung)

Przyjazne dla środowiska dyski z serii G nie zawierają halogenów, prezentują niski poziom głośności i małe zużycie energii oraz spełniają wymogi ekologiczne ROHS.

System inteligentnego zarządzania mocą dysków stacjonarnych G3 Station umożliwia ich włączanie i wyłączanie za pomocą komputera. W urządzeniach tych udało się ograniczyć pobór mocy o 95%, do 0,09W. Dla porównania standardowo, zużycie energii utrzymuje się zazwyczaj na poziomie 2.5W. Ponadto, dysk automatycznie przechodzi w tryb czuwania po pięciu minutach od ostatniego użycia.

Obraz
© (fot. Samsung)

Wielowarstwowa błyszcząca powierzchnia odbijająca światło, z której wykonana jest obudowa - chroni przed drobnymi rysami. Dyski występują w czterech kolorach - oliwkowej zieleni, koralowym błękicie, srebrzystej bieli oraz kobaltowej czerni.

Dodatkowo, nowe dyski zewnętrzne wykorzystują łącze USB 2.0 o prędkości transferu danych na poziomie 48. magabitów na sekundę (Mbps). Do sprzętu dołączone jest oprogramowanie Samsung Auto Backup, umożliwiające tworzenie kopii zapasowych plików oraz SecretZone do kodowania poufnych danych, a także SafetyKey pozwalającą na wprowadzanie haseł dostępu.

Obraz
© (fot. Samsung)

Przenośny dysk zewnętrzny G2 Portable wyposażony jest we wbudowaną matrycę USB dla uzyskania bardziej kompaktowego kształtu. Dyski stacjonarne G3 Station ważą zaledwie 95. g w wersji 2 TB. To o 20% mniej niż tradycyjny dysk o porównywalnych parametrach.

Dyski zewnętrzne z serii G są dostępne w sprzedaży od połowy stycznia 201. roku. Produkty objęte są 3 letnią gwarancją. Sugerowane ceny detaliczne dla dysków zewnętrznych stacjonarnych wynoszą: 650 PLN za 2 TB G3 Station, 399 PLN za 1,5 TB G3 Station, 329 PLN za 1 TB G3 Station. Sugerowane ceny detaliczne dla dysków zewnętrznych przenośnych wynoszą: 360 PLN za 640 GB G2 Portable, 300 PLN za 500 GB G2 Portable, 230 PLN za 320 GB G2 Portable i 199 PLN za 250 GB Portable.

Obraz
© (fot. Samsung)
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)