Dyski SSD Transcend dla starszych systemów z IDE ATA/133

Dyski SSD Transcend dla starszych systemów z IDE ATA/133
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

03.04.2012 12:42, aktual.: 03.04.2012 12:52

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Transcend wprowadza do sprzedaży nowy model 2,5-calowych dysków SSD - PSD320. Dyski wyposażone są w interfejs IDE ATA/133, dzięki czemu nadają się dla użytkowników starszych notebooków i urządzeń przemysłowych, pozwalając podnieść wydajność dotychczasowych urządzeń.

Model PSD32. dostępny jest w trzech wersjach pojemnościowych: 32, 64 oraz 128GB. Dzięki szybkościom transferu dochodzącym do 104MB/s przy odczycie oraz do 93MB/s przy zapisie, zainstalowanie dysku poprawi wydajność działania urządzenia w porównaniu z systemem z dyskiem HDD. Zgodność dysków z szerokim zakresem trybów Ultra DMA, PIO oraz multi-word DMA sprawia, że są one kompatybilne z niemal każdym urządzeniem wyposażonym w interfejs IDE 2,5”.

Prezentowane nośniki wyposażone są w pamięć flash typu MLC. Oprócz lepszej wydajności cechują się większą trwałością oraz mniejszym zużyciem energii w porównaniu do dysków HDD. Przekłada się to na dłuższą żywotność baterii w urządzeniach mobilnych z zainstalowanym dyskiem SSD.

Dodatkowo dyski zostały wyposażone w system korekcji błędów w transferze danych ECC oraz technologię Advanced Power Shield pozwalającą uniknąć utraty plików w razie nagłego braku zasilania.

Niestety, nowe dyski są dostępne wyłącznie na zamówienie.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także