Dyski SSD SanDisk w laptopach Sony Vaio

Dyski SSD SanDisk w laptopach Sony Vaio

Dyski SSD SanDisk w laptopach Sony Vaio
03.11.2009 15:15, aktualizacja: 03.11.2009 15:33

Nowe dyski twarde SanDisk 64GB pSSD drugiej generacji zostały wybrane przez Sony do nowej, wyjątkowo cienkiej serii laptopów VAIO X.

Dyski SSD (Solid State Driver) nie posiadają żadnych ruchomych części, dzięki czemu są dużo bardziej trwałe, co w przypadku upuszczenia laptopa pomaga zapobiec uszkodzeniu dysku i utracie danych. Ponadto dyski SSD są cichsze i wydzielają mniej ciepła niż standardowe dyski twarde (HDD).

Dysk SSD w który będą wyposażone nowe laptopy Sony waży jedyne 7.1 grama i ma wymiary 54mm x 32mm x 4.4mm. Poza zmniejszonym rozmiarem w porównaniu do zwykłych dysków HDD również znacząco spadło zużycie energii (średnia moc 0.15W), dzięki czemu wydłużył się czas pracy baterii.

Obraz
© (fot. SanDisk)

"Powszechne zastosowanie dysków pSSD opartych o technologię Flash w Sony VAIO to symboliczne pokazanie kierunku, w którym będzie się rozwijał rynek dysków twardych dla laptopów. Pamięć SanDisk pSSD sprawiła, że laptopy stały się cieńsze i lżejsze, eliminując jednocześnie utratę wszystkich danych spowodowane prze upadki i uszkodzenia mechaniczne” powiedział Doreet Oren, Dyrektor Marketingu Produktowego w SanDisk.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)