"Dying Light 2": znamy już datę premiery

"Dying Light 2": znamy już datę premiery

"Dying Light 2": znamy już datę premiery
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
09.06.2019 23:45

Firma Techland podczas targów E3 potwierdziła datę premiery gry "Dying Light 2", a do tego zaprezentowała nowy zwiastun oczekiwanego tytułu.

Firma Techland na Electronic Entertainment Expo 2019 ujawniła, że oczekiwana kontynuacja gry akcji z otwartym światem pojawi się na globalnym rynku wiosną 2020 roku. Podczas E3 po raz pierwszy przedstawiony został również główny bohater "Dying Light 2". W ujawnionym zwiastunie przemierza spustoszony przez zarazę świat, gdzie śmierć czyha za każdym rogiem, a każda decyzja pociąga za sobą dalsze konsekwencje.

Zwiastun Dying Light 2 zaprezentowany na konferencji Xbox E3 2019 Briefing daje obszerny wgląd w życie Miasta (The City)
– postapokaliptycznego przyczółka w świecie Modern Dark Ages. Fabuła kontynuacji osadzona jest piętnaście lat po wydarzeniach z pierwszej części "Dying Light". Tym razem ludzkość pogrążona jest w brutalnej walce o przetrwanie, a zarażeni czają się w ciemnych budynkach i piwnicach w oczekiwaniu na zmrok, z którego nadejściem ulice znów należą do nich.

"Dying Light 2" - nowe szczegóły na temat gry

Nowy zwiastun "Dying Light 2" to również pierwsze spotkanie z Aidenem Caldwellem – głównym bohaterem gry, zarażonym ocaleńcem. Niezwykłe umiejętności parkouru i bezwzględność w walce o przetrwanie czynią go świetnie przystosowanym do warunków ginącego miasta. Decyzje, które gracz będzie podejmował za pośrednictwem Aidena, będą nieustannie kształtować otaczający go świat.

Wraz z nowym zwiastunem "Dying Light 2" ujawniono między innymi to, że za ścieżkę dźwiękową gry odpowiada uznany kompozytor Olivier Deriviere (znany z takich gier jak: "A Plague Tale – Innocence", "Vampyr", "Remember Me", "Assassin’s Creed IV: Black Flag – Freedom Cry"). Deriviere, którego kompozycje można usłyszeć w najnowszym zwiastunie oraz prezentacji na E3, kontynuuje pracę nad oprawą muzyczną całego projektu.

Jeszcze przed targami E3 Techland poinformował, że za dystrybucję gry Dying Light 2 na rynkach obu Ameryk odpowiedzialny będzie Square Enix. Firma ta jest częścią globalnej sieci wiodących studiów produkujących gry, do której należą m.in. Crystal Dynamics i Eidos Montreal. Portfolio grupy Square Enix obejmuje m.in. prawa do serii Final Fantasy, która sprzedała się na świecie w ponad 144 milionach egzemplarzy, kultowego cyklu Tomb Raider czy legendarnego Space Invaders.

Grę napędza C-Engine – nowa generacja autorskiego silnika graficznego Techlandu.

Dying Light 2 trafi na PC, konsole z rodziny Xbox One (w tym Xbox One X) i PlayStation 4 wiosną 2020 r.

Źródło artykułu:Informacja prasowa
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)