Dwie nowe serie odtwarzaczy Sony WALKMAN

Dwie nowe serie odtwarzaczy Sony WALKMAN

Dwie nowe serie odtwarzaczy Sony WALKMAN
Źródło zdjęć: © Sony
14.07.2009 12:36, aktualizacja: 14.07.2009 13:08

Firma Sony wprowadziła na rynek dwie nowe serie odtwarzaczy Sony WALKMAN, które przeznaczone są głównie dla osób prowadzących aktywny tryb życia

Odtwarzacze wideo MP3 WALKMAN z serii E

Nowy odtwarzacz WALKMAN z serii E44. dostępny jest w dwóch obudowach - czarnej i czerwonej - urządzenie ma zaledwie 9,3 mm grubości, dzięki czemu bez kłopotu mieści się w kieszeni albo w torbie. Mimo małych wymiarów odznacza się sporymi możliwościami. Do szczegółowego wyświetlania filmów, zdjęć, okładek albumów, playlist itp. służy duży, kolorowy ekran o przekątnej 2" i rozdzielczości QVGA. Konstruktorzy serii E zastosowali szereg unikatowych technologii Sony, których celem jest zapewnienie lepszych wrażeń przy słuchaniu ulubionej muzyki.

Nowy WALKMAN®. jest pierwszym modelem z serii E wyposażonym w technologię Sony Clear Audio, poprawiającą dynamikę i szczegółowość brzmienia. Technologia Clear Stereo ma za zadanie osłabianie przesłuchów między kanałami, a technologia Clear Bass wytwarza mocne tony niskie, nie powodując zniekształceń. Dodatkową precyzję regulacji brzmienia zapewnia 5-pasmowy korektor dźwięku. Użytkownik ma też do dyspozycji funkcję dynamicznej normalizacji, która wyrównuje poziomy dźwięku poszczególnych utworów.

Importowanie muzyki, filmów i zdjęć przebiega szybko i bezproblemowo - wystarczy przenieść odpowiednie pliki z komputera bądź skorzystać z programu iTunes 8.1 lub Content Transfer 1.2.

Urządzenie obsługuje szereg najbardziej popularnych formatów muzyki i filmów, między innymi pliki WMA i WMV z ochroną DRM. Dla zapewnienia jeszcze większej różnorodności źródeł dźwięku, odtwarzacz jest wyposażony w radio UKF. Aby nagrać słuchaną audycję, wystarczy nacisnąć jeden przycisk.

Po naładowaniu akumulatora, WALKMAN z serii E może odtwarzać muzykę do 3. godzin, a filmy do 6 godzin.

Odtwarzacze MP3 WALKMAN z serii B

Nowy, mały WALKMAN B14. idealnie nadaje się dla osób prowadzących aktywny tryb życia. Łączy efektowną stylistykę z wysoką jakością dźwięku. Atrakcyjny wygląd urządzenia jest między innymi zasługą czterech rzucających się w oczy odmian kolorystycznych obudowy i słuchawek. Modele w kolorze czarnym, czerwonym i różowym są pomyślane jako uzupełnienie najnowszych notebooków VAIO CS i aparatów cyfrowych Cyber-shot S. Mimo małych wymiarów samego urządzenia, jego akumulator wystarcza na odsłuch do 18 godzin. Co więcej, kiedy akumulator się wyczerpie, zaledwie 3 minuty ładowania zapewnią do 90 kolejnych minut słuchania.

Do wypełnienia odtwarzacza ulubionymi utworami wcale nie jest potrzebny komputer. WALKMAN z serii B można bowiem podłączyć do portu USB mikro- lub minizestawu Hi-Fi zgodnego ze standardem pamięci masowej USB i funkcją zgrywania / przesyłania nagrań. Nie ma oczywiście żadnych przeciwwskazań, by zintegrowany wtyk USB odtwarzacza podłączyć do komputera, a następnie zaimportować utwory przez przeniesienie odpowiednich plików.

Odtwarzacze WALKMAN nieprzypadkowo słyną z jakości dźwięku. Użytkownik ma do dyspozycji pięć ustawień korektora, a specjalny przycisk BASS umożliwia błyskawiczne włączenie trybu wzmocnienia tonów niskich.

Nowy WALKMAN jako pierwszy model z serii B upraszcza wyszukiwanie muzyki w czasie zajęć, na przykład ćwiczeń fizycznych. Funkcja ZAPPIN umożliwia odtwarzanie krótkich, charakterystycznych fragmentów poszczególnych utworów, które ułatwiają ich rozpoznanie. Stanowi to atrakcyjną alternatywę dla standardowych funkcji wyszukiwania, zwłaszcza, jeśli utwór trudno jest poznać po kilku pierwszych taktach.

Modele B140F są wyposażone w radio UKF i funkcję nagrywania z radia. Do obu serii można nabyć szereg akcesoriów. Lekka opaska sportowa do serii B ułatwia słuchanie muzyki podczas ćwiczeń. Do serii E można natomiast nabyć dok z głośnikami GU50, uniwersalną opaskę sportową na ramię i silikonowe osłony ochronne.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)