Dwa w jednym w Erze

Dwa w jednym w Erze

02.07.2008 21:26

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Era planując dalszą ekspansję na rynku telefonii stacjonarnej wprowadziła usługę o nazwie „Era Numer Stacjonarny”. Nie można jej jednak mylić ze znaną dotychczas inną ofertą o nazwie „Era Domowa”. Nie będzie także jej następcą – będzie działać równolegle.

Era planując dalszą ekspansję na rynku telefonii stacjonarnej wprowadziła usługę o nazwie „Era Numer Stacjonarny”. Nie można jej jednak mylić ze znaną dotychczas inną ofertą o nazwie „Era Domowa”. Nie będzie także jej następcą –. będzie działać równolegle. Za to użytkownicy Ery Domowej będą się mogli do niej przenieść z już posiadanym numerem stacjonarnym (pod warunkiem, że nie obowiązuje ich już umowa na czas określony).

Usługa działa w ten sposób, że na jednej karcie SIM możemy korzystać z dwóch numerów –. stacjonarnego i komórkowego. Opłata za ten drugi zależy od abonamentu jaki sobie wybierzemy. Z kolei dodatkowy numer stacjonarny na tej samej karcie kosztuje 5 zł miesięcznie (bez konieczności podpisywania czasowej umowy).

Numer stacjonarny aktywujemy dzwoniąc do Biura Obsługi Klienta i podając strefę, w której ma działać. Teoretycznie działa w promieniu 50. metrów od miejsca aktywacji numeru stacjonarnego. W praktyce bywa znacznie więcej. Jeśli znajdujemy się akurat w tej strefie i ktoś zadzwoni na nasz numer stacjonarny, to zadzwoni nam ... telefon komórkowy (tak samo, gdy ktoś zadzwoni na numer mobilny). Jeśli jednak znajdujemy się poza wyznaczoną strefą, a ktoś zadzwoni na numer stacjonarny, to nasz telefon będzie milczał, a osoba dzwoniąca usłyszy sygnał taki, jakby ktoś połączenia nie odbierał, bo np. jest poza domem. Inaczej jest w przypadku połączeń wychodzących. Tu zawsze będzie ono wykonywane przez numer mobilny.

Jeśli w ramach tej samej strefy numeracyjnej zmienimy obszar, w którym chcemy, aby działał nam numer stacjonarny, nie ulegnie on zmianie. Gdy jednak zmienimy strefę numeracyjną, operator nada nam nowy.

Era liczy, że do końca 200. r. pozyska 500 tys. użytkowników tej usługi. To jeden z elementów strategii, w której operator zakłada, że zaoferuje produkty telekomunikacyjne i dostępu do Internetu zarówno na rynku komórkowym, jak i stacjonarnym. Dlatego telekom zamierza również zdobywać użytkowników w oparciu o WLR (Era Linia Domowa) i BSA (Era Internet Stacjonarny). Z Ery Domowej korzysta obecnie 200 tys. abonentów.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)