Dwa nowe projektory Acer: P1 i P5

Dwa nowe projektory Acer: P1 i P5
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

25.07.2013 09:47, aktual.: 25.07.2013 10:20

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Acer wprowadził do Polski swoje najnowsze serie projektorów multimedialnych P5 i P1. Głównym zadaniem urządzeń nowej serii P jest współpraca z zestawami kina domowego, konsolami dla graczy i komputerami PC Projektory Acer P są już dostępne w polskich sklepach w cenach od 3389 zł (Acer P5) oraz od 1769 zł (Acer P1).

Projektor Acer P5

Acer P5 pracuje w rozdzielczości WGA/WXGA i osiąga maksymalną jasność na poziomie 400. ANSI Lumenów, Miłośnicy kina docenią możliwość projekcji obrazu z prędkością 24 klatek na sekundę. Zastosowana technologia DynamicBlack odpowiada za poprawę kontrasty dynamicznego, które poziom wynosi 10000:1. Projektor umożliwia 40-stopniową pionową korekcję zniekształcenia trapezowego, która zminimalizuje zniekształcenia związane z ustawieniem projektora. Nowy projektor Acer P5 to także propozycja dla entuzjastów technologii 3D – dzięki DLP 3D Ready i HDMI 3D umożliwi on odtwarzanie trójwymiarowych filmów z częstotliwością 120Hz.

Projektor wyposażono w złącza D-Sub, 2. HDMI oraz USB Plug-n-Play, dzięki czemu użytkownicy odtworzą filmy i prezentacje bez podłączania komputera. Dodatkowymi ułatwieniami dla użytkowników biznesowych jest łączność bezprzewodowa Acer eDisplay, projekcje Mircast działającą ze smartfonami, tabletami i notebookami oraz możliwość przeglądania plików Office i PDF za pośrednictwem zintegrowanego czytnika USB. Użytkownicy ceniący swobodny dostęp do multimediów mogą wykorzystać funkcję DLNA projektorów Acer P5, która umożliwia bezprzewodowe odtwarzanie muzyki, filmów i zdjęć.

Co więcej, projektory Acer P5207. i P5307WB są w pełni zgodne z siecią Crestron (Crestron Network System), umożliwiającą swobodną kontrolę nad projektorem za pośrednictwem sieci LAN lub bezprzewodowej.

Projektor Acer P1

Urządzenia te działają w natywnej rozdzielczości XGA WXGA, zapewniając jednocześnie kontrast dynamiczny na poziomie 17000:1 przy jasności do 350. ANSI Lumenów. Rozdzielczość Full HD modelu Acer P1500 pozwala dodatkowo podnieść jakość obrazu. Projektory z serii P1 wyposażono w złacz: HDMI, D-Sub, S-Video i złącze kompozytowe. Wyposażenie urządzeń w technologię 3D Ready umożliwi odtwarzanie trójwymiarowych filmów i gier z każdego komputera wspierającego częstotliwość 120Hz. Dodatkowa 40-stopniowa pionowa korekcja zniekształcenia trapezowego sprawi, że zniekształcenia obrazu związane z umiejscowieniem projektora zostaną automatycznie wyregulowane. Dzięki funkcji automatycznego obrotu obrazu o 180º można je błyskawicznie przyczepić do sufitu bez utraty dostępu do panelu kontrolnego oraz bez konieczności zmiany ustawień obrazu.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)