Dwa nowe projektory Acer: P1 i P5

Strona głównaDwa nowe projektory Acer: P1 i P5
25.07.2013 09:47
Dwa nowe projektory Acer: P1 i P5
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

Acer wprowadził do Polski swoje najnowsze serie projektorów multimedialnych P5 i P1. Głównym zadaniem urządzeń nowej serii P jest współpraca z zestawami kina domowego, konsolami dla graczy i komputerami PC Projektory Acer P są już dostępne w polskich sklepach w cenach od 3389 zł (Acer P5) oraz od 1769 zł (Acer P1).

Projektor Acer P5

Acer P5 pracuje w rozdzielczości WGA/WXGA i osiąga maksymalną jasność na poziomie 400. ANSI Lumenów, Miłośnicy kina docenią możliwość projekcji obrazu z prędkością 24 klatek na sekundę. Zastosowana technologia DynamicBlack odpowiada za poprawę kontrasty dynamicznego, które poziom wynosi 10000:1. Projektor umożliwia 40-stopniową pionową korekcję zniekształcenia trapezowego, która zminimalizuje zniekształcenia związane z ustawieniem projektora. Nowy projektor Acer P5 to także propozycja dla entuzjastów technologii 3D – dzięki DLP 3D Ready i HDMI 3D umożliwi on odtwarzanie trójwymiarowych filmów z częstotliwością 120Hz.

Projektor wyposażono w złącza D-Sub, 2. HDMI oraz USB Plug-n-Play, dzięki czemu użytkownicy odtworzą filmy i prezentacje bez podłączania komputera. Dodatkowymi ułatwieniami dla użytkowników biznesowych jest łączność bezprzewodowa Acer eDisplay, projekcje Mircast działającą ze smartfonami, tabletami i notebookami oraz możliwość przeglądania plików Office i PDF za pośrednictwem zintegrowanego czytnika USB. Użytkownicy ceniący swobodny dostęp do multimediów mogą wykorzystać funkcję DLNA projektorów Acer P5, która umożliwia bezprzewodowe odtwarzanie muzyki, filmów i zdjęć.

Co więcej, projektory Acer P5207. i P5307WB są w pełni zgodne z siecią Crestron (Crestron Network System), umożliwiającą swobodną kontrolę nad projektorem za pośrednictwem sieci LAN lub bezprzewodowej.

Projektor Acer P1

Urządzenia te działają w natywnej rozdzielczości XGA WXGA, zapewniając jednocześnie kontrast dynamiczny na poziomie 17000:1 przy jasności do 350. ANSI Lumenów. Rozdzielczość Full HD modelu Acer P1500 pozwala dodatkowo podnieść jakość obrazu. Projektory z serii P1 wyposażono w złacz: HDMI, D-Sub, S-Video i złącze kompozytowe. Wyposażenie urządzeń w technologię 3D Ready umożliwi odtwarzanie trójwymiarowych filmów i gier z każdego komputera wspierającego częstotliwość 120Hz. Dodatkowa 40-stopniowa pionowa korekcja zniekształcenia trapezowego sprawi, że zniekształcenia obrazu związane z umiejscowieniem projektora zostaną automatycznie wyregulowane. Dzięki funkcji automatycznego obrotu obrazu o 180º można je błyskawicznie przyczepić do sufitu bez utraty dostępu do panelu kontrolnego oraz bez konieczności zmiany ustawień obrazu.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)