Dwa nowe notebooki Samsung ATIV Book 8

Dwa nowe notebooki Samsung ATIV Book 8
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

10.07.2013 12:10, aktual.: 10.07.2013 13:06

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Samsung pokazał dwa modele lekkich komputerów przenośnych serii ATIV Book 8. Notebooki NP870 z ekranem antyrefleksyjnym oraz NP880 z ekranem dotykowym wyposażone są w wydajną baterię, procesory Intel Core, odpowiednio i5 i i7, podświetlaną klawiaturę oraz liczne opcje łączności. Obraz wyświetlany jest na ekranie Full HD, a za dźwięk odpowiadają głośniki JBL. Całość zamknięta jest aluminiowej obudowie.

Notebook NP880Z5E-X01PL, dzięki technologii RAMaccelerator oraz czterordzeniowemu procesorowi Intel Core i7 (model NP870Z5E-X01PL: Intel Core i5. teoretycznie uruchamia aplikacje o 1,5 szybciej, jeśli były one już wcześniej otwierane. Oba urządzenia ATIV Book aktywują się ze stanu uśpienia w ciągu 2 sekund, a czas ich uruchamiania wynosi 12 sekund. ATIV Book 8 mogą pracować do 11,5 godzin bez konieczności podłączania zasilania, a ich bateria zachowuje 70 procent pojemności do 1500 cyklów ładowania.

Zastosowane karty graficzne to AMD Radeon HD 8870. w ATIV Book 8 - NP880Z5E, oraz AMD Radeon HD 8850M w modelu NP870Z5E z pamięcią do 2 GB. Ponadto, karta graficzna wydłuża czas pracy baterii, podczas mniej wymagających operacji automatycznie przełączając komputer na grafikę zintegrowaną z procesorem. Ekrany to konstrukcje Full HD o przekątnej 15,6" z technologią SuperBright (300 nitów). Obraz może być wyświetlany pod dowolnym kątem w zakresie 178 stopni, zarówno w pionie, jak i w poziomie, a kolor nie ulega zniekształceniom. Ponieważ model NP870 ma właściwości antyrefleksyjne, obraz jest doskonale widoczny również na zewnątrz, w świetle dziennym. Model 880Z5E umożliwia też korzystanie z dotykowej funkcji wyświetlacza.

Za dźwięk odpowiadają głośniki stereo JBL o mocy 4. z technolgią BassBost. Podświetlana klawiatura automatycznie dostosowuje się do warunków oświetleniowych. Jasność podświetlenia jest bardziej intensywna podczas pracy w ciemności lub w nocy, zapewniając optymalny komfort i łatwość obsługi. Podczas pracy w jasnym otoczeniu podświetlenie klawiatury jest wyłączone, a obraz na ekranie staje się jaśniejszy. Podświetleniem można również sterować ręcznie.

W komputerach zainstalowana 2 porty USB 3.0. 2 porty USB 2.0 oraz czytnik kart typu 3 w 1. Pełnowymiarowe porty VGA, LAN oraz HDMI eliminują konieczność stosowania przejściówek.

Specjalna aplikacja Samsung SideSync umożliwia łatwą synchronizację danych między smartfonem z systemem Android, a komputerem. Aplikacja ta może działać w dwóch trybach: Keyboard/Mouse Sharing i Phone Screen Sharing. W pierwszej opcji smartfon odgrywa rolę "drugiego monitora", który możemy obsługiwać za pomocą myszki i klawiatury podłączonych do komputera, w drugiej mamy dostęp do wszystkich funkcji telefonu na ekranie monitora. Możemy nie tylko przenosić dane z pulpitu na telefon, ale także rysować za pomocą myszki, a nawet wykonywać zrzuty ekranu i nagrywać filmy.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także