Druga młodość legendarnych gier

Druga młodość legendarnych gier

18.11.2008 09:11, aktual.: 18.11.2008 10:40

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Developerzy zaczynają wprowadzać stare tytuły, w które kiedyś
można było zagrać na komputerach Amiga czy C64

W e-sklepie App Store dostępnych jest już tysiące gier przeznaczonych dla telefonu iPhone albo odtwarzacza iPod touch. Ostatnio developerzy zaczynają wprowadzać stare tytuły, w które kiedyś można było zagrać na komputerach typu Amiga, konsolach Pegasus itp. Jedną z nich jest „Crystal Quest”.

Aplikację można kupić w App Store w cenie 4,99 dolarów. „Crystal Quest” to gra, która była w dawnych, prehistorycznych czasach dostępna w komputerach Macintosh. Swoją premierę miała w 1987 roku. Od niedawna natomiast można sprawdzić jak działa w telefonie iPhone. Zabawa w „Crystal Quest” nie należy do specjalnie skomplikowanych.

Gracz kierujący kryształową kulką ma za zadanie zebrać jak największą ilość znajdujących się na planszy bonusów. Czas jest ograniczony, a dokoła czyhają groźne potwory, ostre narzędzia i wybuchające bomby, które należy ominąć. Nie jest to łatwe zadanie, zwłaszcza, że z każdym poziomem pojawiają się kolejne przeszkody i utrudnienia. Gra nie szokuje oprawą graficzną, ale zapewne spodoba się miłośnikom starych tytułów.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (1)
Zobacz także