Dron na prezent. Dlaczego warto

Dron na prezent. Dlaczego warto

Dron na prezent. Dlaczego warto
Źródło zdjęć: © Pixabay.com | WP.PL
Karolina Kołodziejczyk
03.12.2017 20:41, aktualizacja: 09.12.2017 07:48

Pierwotnie miał być wykorzystywany wyłącznie do celów wojskowych. Nie ma jednak wątpliwości, że dron stał się symbolem nowoczesnej rekreacji, pasji i zabawy.

Dron to latające urządzenie, które utrzymuje się na czterech śmigłach Został tak skonstruowany, by łatwo nim operować w powietrzu. Niemniej należny pamiętać o tym, że różne typy tego bezzałogowa inaczej mogą sobie radzić z lataniem m.in w wietrzny dzień.

Jak jest zasilany dron? Najczęściej ma wbudowany akumulator, w niektórych modelach może ich być nawet kilka. Dzięki temu dochodzi do wydłużenia czasu lotu do około kwadransa

Urządzenie może posiadać dodatkowo wbudowany sprzęt. Do standardu zaczyna się zaliczać wmontowana kamera, która pozwala rejestrować lot dronu. W niektórych modelach można również zauważyć elementy zaawansowanej elektroniki, żyroskopu czy GPS. Warto jednak podkreślić, że na rynku dostępne są także dorny bez kamery - wtedy ich koszt jest znacznie niższy.

Sterowanie taką machiną jest banalnie proste. Właściciel drona może to robić za pomocą dołączonego do modelu radia albo z aplikacji, którą należy zainstalować na naszym smartfonie bądź tablecie. Specjaliści zwracają uwagę na to, że lepiej jest skorzystać z tej drugiej opcji, gdyż ekran tabletu jest większy i nasze ruchy mogą być nieskrepowane podczas sterowania dronem. Chcesz awaryjnie sprowadzić urządzenie na ziemię? Wystarczy wcisnąć przycisk.

Zastosowanie dronów jest niezwykle szerokie od: od filmowania letnich zabaw na plaży podczas wakacji, nagrywania spotów w ramach kampanii reklamowych, wyczynów sportowych i wielu więcej. Ci, którzy dopiero poznają to urządzenie, podchodzą do niego z dystansem. Jednak posiadacze dronów nie mają wątpliwości, że lot dronem to frajda i wielka zabawa nawet dla większych dzieci.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (79)