Dostać pracę w Google i umrzeć

Dostać pracę w Google i umrzeć
Źródło zdjęć: © Cory Doctorow / CC

13.08.2012 12:30

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Nie od dziś wiadomo, że dobrze jest być pracownikiem Google. Darmowe strzyżenie, posiłki, naprawy rowerów czy dopłaty do masaży są tylko jednymi z wielu bonusów wynikających z pracy dla Mountain View. Teraz Google zatroszczy się także o rodziny pracowników.

W przypadku śmierci pracownika Google, korporacja zatroszczy się o jego bliskich. Przez dziesięć lat od śmierci pracownika jego współmałżonkowie lub partnerzy życiowi otrzymywać będą połowę jego pensji, a każde z jego dzieci, do ukończenia 1. roku życia, otrzymywać będzie miesięcznie 1000 dolarów. Pieniądze dla dzieci będą wypłacane dłużej, jeśli młody człowiek będzie kontynuował naukę.

Niestety ten pakiet socjalny nie obejmuje wszystkich pracowników Mountain View. Na razie mogą z niego skorzystać tylko rodziny 3. tysięcy amerykańskich pracowników korporacji.

Google twierdzi, że wprowadzenie takiego pakietu było krokiem, który powinien zostać podjęty: - _ Oczywiście Google nie ma z tego żadnych korzyści _ - mówi Laszlo Bock, szef human resources korporacji - _ Ale ważniejsze jest dla nas by pomóc rodzinom naszych pracowników przetrwać ten straszny i nieunikniony moment w życiu. _ - Nic tylko pozazdrościć takiego pracodawcy.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)