Domowej roboty rękawica - miotacz ognia

Domowej roboty rękawica - miotacz ognia

Domowej roboty rękawica - miotacz ognia
Źródło zdjęć: © Gizmodo.pl
28.02.2012 10:13, aktualizacja: 28.02.2012 10:24

Uwielbiam Cyberpunka. Nie znaczy to od razu, że chciałbym doczekać czasów opisywanych w powieściach Gibsona, ale niektórzy już się do tego przygotowują. Na przykład Patrick Priebe, który skonstruował miotacz ognia, mieszczący się w rękawicy.

Patrick Priebe ma doświadczenie w budowaniu nietypowych broni. Do jego domowego arsenału, który już teraz zawiera na przykład kuszę na nadgarstek z celownikiem laserowym czy laser na nadgarstek, dołączyła ostatnio rękawica z miotaczem ognia. W odróżnieniu od jego innych gadżetów, ten nie jest na sprzedaż.

Na YouTube znaleźć można nagrania z podobnymi urządzeniami, jednak Priebe chciał zbudować coś większego:

- _ Moim celem było znalezienie perfekcyjnego balansu pomiędzy niezawodnym zapłonem a ładnym, dużym płomieniem. Ponadto chciałem, by urządzenie było jak najlżejsze, więc bazowałem na planach mojej rękawicy laserowej i trochę je zmieniłem. _

Konstrukcja z miedzi i aluminium tankowana jest z pojemników z butanem do napełniania zapalniczek, ustawionych w taki sposób, by zapewnić ciągłą dostawę paliwa. Cztery baterie litowo-jonowe tworzą łuk elektryczny, który zapala gaz.

Piękne, choć odpowiedzialnie należy stwierdzić –. „dzieci, nie róbcie tego w domu”.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)