Domena .tel już w marcu

Domena .tel już w marcu

Domena .tel już w marcu
Źródło zdjęć: © IDG
10.02.2009 13:00, aktualizacja: 10.02.2009 13:45

Od 24 marca by cieszyć się własną wizytówką w internecie, należy zarejestrować domenę .tel. "Telefoniczny adres" - w przeciwieństwie do wszystkich innych domen - stanowi samowystarczalny byt, do którego nie trzeba podpinać żadnego serwisu www.

Dzięki domenie .tel możliwe będzie udostępnianie swoich danych kontaktowych z bazy DNS, bez konieczności tworzenia i zarządzania serwisem internetowym, gdyż wszystkie informacje przechowywane są bezpośrednio w rekordzie domeny.

Zabieg ten powoduje, że dane publikowane są w sposób uniwersalny i wyświetlają się w ten sam sposób na wszystkich urządzeniach. Do ich prawidłowego pobrania nie potrzebny jest nawet komputer, wystarczy samo podłączenie do internetu i np. telefon komórkowy lub telewizor.

Oprócz tradycyjnych informacji kontaktowych (telefon, faks, e-mail, adres www, Skype), w domenie .tel możliwe również jest umieszczenie np. łącza nawigacyjne do poszczególnych miast czy interesujących nas branż lub udostępnić funkcję geolokalizacji.

_ "Na razie skorzystanie z tej usługi wymaga trochę zachodu, gdyż do 23 marca domeny .TEL dostępne są tylko w tzw. fazie Landrush. Dzień później domeny staną się ogólnodostępne do rejestracji na zasadach "kto pierwszy ten lepszy" _ - informuje Katarzyna Gruszecka 2BE.PL.

Źródło artykułu:internetstandard.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)