Dokumenty za kliknięcie

Dokumenty za kliknięcie
Źródło zdjęć: © Jupiterimages

22.03.2010 11:45

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wniosek o dowód osobisty wypełnimy przez Internet, a urzędnik oddzwoni do nas i powie, kiedy będzie do odebrania. Stołeczny ratusz planuje wielką rewolucję w obsłudze mieszkańców

Wniosek o dowód osobisty wypełnimy przez Internet, a urzędnik oddzwoni do nas i powie, kiedy będzie do odebrania. Stołeczny ratusz planuje wielką rewolucję w obsłudze mieszkańców, informuje "Życie Warszawy".

Urzędnicy pracują nad projektem Portalu Samoobsługi Mieszkańca. To strona internetowa, na której warszawiacy będą mogli załatwić sprawy, wymagające teraz wizyty w urzędzie. Przez Internet będzie można złożyć wnioski i dokumenty, np. o wydanie prawa jazdy czy dowodu rejestracyjnego, sprawdzić, na jakim etapie załatwiania jest sprawa.

Obraz
© (fot. Jupiterimages)

Wszystkie dane, które teraz można uzyskać tylko w okienkach informacji w budynkach urzędów dzielnic i ratusza, warszawiacy dostaną e-mailem. Portal wspierany będzie przez call center, które udzieli informacji osobom nie korzystającym z Internetu.

Portal ma powstać na przełomie 2011 i 2012 r. i kosztować 9 mln zł. Na ostatniej sesji Rady Warszawy radni przyznali na ten cel 4 mln zł.

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)