Dobre wieści ze strony BlackBerry

Dobre wieści ze strony BlackBerry
Źródło zdjęć: © chip.pl

10.11.2014 12:35, aktual.: 12.11.2014 08:33

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jeszcze niedawno eksperci rynkowi zastanawiali się już tylko nad tym, kiedy BlackBerry ogłosi ostateczne bankructwo. Firma została jednak uratowana i powinna niebawem zacząć przynosić zyski.

Smartfonowa rewolucja, jaką obecnie obserwujemy, wyniosła niektórych producentów na szczyt, ale innych zepchnęła na sam dół. Chyba najmocniej ucierpiała Nokia, ale firma Blackberry, z jej przywiązaniem do fizycznych klawiatur umieszczonych na obudowie telefonów, również wpadła w poważne problemy finansowe, z których wylizuje się powoli do dziś.

Trzeba przyznać, że restrukturyzacja firmy, za którą stoi jej prezes, John Chen, okazała się naprawdę skuteczna. Chen ogłosił oficjalnie, że firma BlackBerry została uratowana i że to, co najgorsze, już minęło. Na dodatek najnowszy model tej firmy, dość kontrowersyjny BlackBerry Passport, sprzedaje się znacznie lepiej, niż było to zakładane. Prezes firmy wyraźnie zapowiada, że to już koniec strat – najwyższy czas na to, by BlackBerry znów zaczęło przynosić zyski.

Bardzo ciekawie zapowiada się zatem rok 2015, w którym BlacBerry będzie się starało utrwalić sukces rynkowy poprzez wprowadzenie kolejnego niezwykłego smartfona. Są duże szanse na to, że będzie to urządzenie wyposażone w duży ekran dotykowy oraz fizyczną klawiaturę, która będzie jednak z bardzo niezwykły sposób wysuwana spod ekranu i chowana, gdy nie będzie potrzebna.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Tinen - polska wtyczka, z którą nie trzeba się szarpać

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (17)