Długopis, który pilnuje twojej ortografii

Długopis, który pilnuje twojej ortografii

Długopis, który pilnuje twojej ortografii
Źródło zdjęć: © lernstift.com
05.02.2013 14:02, aktualizacja: 05.02.2013 15:03

Pisanie odręczne napawa cię przerażeniem z powodu błędów ortograficznych i gramatycznych? Oto rozwiązanie.

Państwo Falk i Mandy Wolsky opracowali Lernstift - długopis, który wibruje, gdy popełnimy błąd ortograficzny, gramatyczny lub gdy po prostu będziemy brzydko pisać. Wbudowane oprogramowanie potrafi rozpoznać nasze pismo i będzie pilnować, abyśmy nie popełniali błędów. Poza kontrolą błędów możliwe jest również śledzenie kształtu tworzonych liter i kontrola kaligrafii.

Gadżet powstał z myślą o dzieciach, które uczą się pisać - małżeństwo wpadło na pomysł stworzenia długopisu, gdy ich syn zaczynał naukę i już w pierwszych słowach jakie napisał popełnił kilka błędów. Obecna wersja to wciąż prototyp, ale za to w pełni działający. Kolejnym krokiem będzie pozyskanie funduszy na zasadzie crowdfundingu - każdy może zostać inwestorem. W przyszłości długopis ma otrzymać czujniki nacisku, możliwość łączenia bezprzewodowego z komputerem oraz otwartą platformę oprogramowania, która pozwoli programistom z całego świata tworzyć dla niego aplikacje, które rozbudują wynalazek o kolejne możliwości.

Nie wiemy co na to resort szkolnictwa, ale uczniowie regularnie piszący dyktanda z pewnością byliby z nowego wynalazku bardzo zadowoleni.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (80)