Dla fanów Linuksa! Nowy router Linksys

Dla fanów Linuksa! Nowy router Linksys

Dla fanów Linuksa! Nowy router Linksys
23.06.2009 15:13, aktualizacja: 23.06.2009 15:27

Cisco prezentuje nowy, wyczekiwany przez rynek router pod systemem operacyjnym Linux. Linksys by Cisco WRT160NL to bezprzewodowy szerokopasmowy router w technologii N ze specjalnym złączem USB dla przesyłu plików multimedialnych – Storage Link. Model ten należy do serii produktów konsumenckich i jest uzupełnieniem oferty w standardzie N (draft) obok popularnego WRT54GL.

Czarna, błyszcząca obudowa i owalny kształt routera nawiązują do stylistyki nowych produktów Linksys. Co wyróżnia ten model, to anteny zewnętrzne - użytkownik może dodać anteny poprzez dwa zintegrowane gniazda SMA.

Nowością jest funkcja Storage Link –. WRT160NL posiada złącze USB i zintegrowany serwer mediów. Oznacza to, że jeśli podłączymy do niego przez USB np. pen drive’a lub dysk zewnętrzny z plikami multimedialnymi, router udostępni na wszystkich komputerach w sieci znajdujące się tam filmy, muzykę lub zdjęcia.

Obraz
© (fot. Linksys)

Funkcjonalność i zalety:
- Port Storage Link umożliwia przyłączenie do urządzenia pamięci USB. Router ma wbudowany serwer mediów. Dzięki temu na każdym komputerze lub odtwarzaczu cyfrowym w sieci możemy oglądać film czy słuchać muzykę wprost z pamięci zewnętrznej.

- Serwer mediów przekazuje pliki multimedialne do komputerów i odtwarzaczy zgodnych ze standardem UPnP AV . Poprzez zintegrowany port Storage Link można także odczytywać i zapisywać pliki systemów FAT16. FAT32 oraz NTFS.

- Pomimo że większość routerów Linksys ma anteny wewnętrzne, model WRT160NL działa w oparciu o anteny zewnętrzne –. w komplecie znajdują się dwie standardowe anteny R-SMA. To rozwiązanie dla fascynatów IT, którzy chcą poszerzać funkcjonalność urządzenia poprzez samodzielny wybór rodzaju i sposobu zamontowania anten.

- Bezprzewodowy router WRT160NL wraz ze Storage Link oferowany jest z oprogramowaniem instalacyjnym LELA (Linksys Easy Link Advisor). Ułatwia ono budowę, aktualizację i ochronę domowych sieci. LELA dołączona jest do routerów na płycie. Działa z systemami Windows oraz Mac.

“Urządzenia Cisco pracujące pod Linuksem, np. WRT54GL czy NSLU2. od dawna cieszą się powodzeniem. Nowy router WRT160NL jest uzupełnieniem oferty w standardzie N (draft) - łączy teraz technologię 802.11n oraz zalety pamięci USB” - mówi Kamil Śliwski, dyrektor ds. sprzedaży produktów Linksys by Cisco.

*Parametry: *
 działa pod systemem operacyjnym Linux
 certyfikat 802.11n draft 2.0
 procesor 400Mhz
 pamięć flash 8 MB
 DDRAM 32 MB
 port Storage Link (USB 2.0)
 serwer mediów kompatybilny z UPnP AV
 chronione Wi-Fi: zabezpieczenie ustawiane jednym przyciskiem
 2 złącza antenowe R-SMA

Cena:
Sugerowana cena detaliczna to 399 zł z VAT.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)