Disney zakłada własną platformę streamingową

Disney zakłada własną platformę streamingową

Disney zakłada własną platformę streamingową
Źródło zdjęć: © East News
09.08.2018 12:14

Disney zakłada własną platformę streamingową. Najnowsza usługa strumieniowa Disneya ma wejść na rynek pod koniec 2019 roku. Celem wytwórni nie jest konkurowanie z innymi platformami wideo. Zamierzają skupić się wyłącznie na rozwoju własnych usług i poprawie jakości.

Nowy usługa Disneya ma być odpowiedzią na zmiany jakie zachodzą w gustach odbiorców. Coraz częściej zmieniają oni sieci kablowe na platformy streamingowe jak np. Netflix. Organizacja jest również w trakcie walki licytacyjnej z firmą Comcast o wykupienie aktywów rozrywkowego działu wytwórni Fox. Ostatnia zaproponowana suma pieniędzy ze strony Disney wynosi 71,3 miliardy dolarów. Została ona zaakceptowana wśród udziałowców firmy oraz amerykańskich organów nadzorujących.

Wśród innych nowości wymienia się uruchomienie nowego kanału sportowego mającego nadawać treści ESPN Plus. Dostęp do niego ma kosztować pięć dolarów miesięcznie. W przypadku gdy uda się wykupić aktywa Fox, Disney mieć dostęp do pakietu kontrolnego w Hulu. Firma to posiada ogromną ofertę programów, gdzie ceny kosztują minimalnie 8 dolarów za miesiąc.

W zakresie oferty nowej usługi Disneya znajdą się takie tytuły jak serial „Gwiezdne Wojny” oraz odcinki animowanej wersji „Wojny klonów”. Do tego dojdą nowe seozny „High School Musical” czy „Potwory i spółka”.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)