Disk Drill: odzyskaj skasowane dane

Disk Drill: odzyskaj skasowane dane
Źródło zdjęć: © iMagazine

28.06.2011 12:23, aktual.: 28.06.2011 12:49

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Tylko twardziele nie robią archiwizacji. Prawda dobrze znana, a jednak często zapominana podczas codziennych zmagań w pracy. Przypadkowe skasowanie ważnych plików nie ominęło chyba nikogo z nas. W takich chwilach warto mieć przy sobie Disk Drill.

Obraz
© (fot. iMagazine)

Aplikacja jest w stanie, na dwa sposoby, odzyskać utracone dane. Przy szybkim skanowaniu (Quick scan), powinniśmy odzyskać ostatnio skasowane pliki, a czas ich wyszukiwania jest maksymalnie skrócony. Przy poważniejszych próbach przywrócenia danych musimy uzbroić się w cierpliwość i skorzystać z bardziej precyzyjnego mechanizmu (Deep scan). Po przeprowadzeniu procesu wyszukiwania, będziemy mogli natychmiast podejrzeć zawartość skasowanych plików (bez ich odzyskiwania), a następnie wybrać pojedynczy plik lub cały katalog, który będziemy chcieli przywrócić. Warto odnotować, że Disk Drill pozwala wyszukać pliki na usuniętych partycjach.

Przezorny zawsze ubezpieczony. W myśl tego hasła aplikacja pozwala w maksymalny sposób zabezpieczyć nasz dysk przed utratą danych. Skorzystanie z opcji Recovery Fault uruchamia działające w tle narzędzie monitorujące, które zlicza każdy usunięty plik. Nie mamy 100. pewności na odzyskanie skasowanych danych, jednak zdecydowanie wzrasta prawdopodobieństwo ich przywrócenia.

Obraz
© (fot. iMagazine)
Obraz
© (fot. iMagazine)

Warto odnotować, że darmowa odsłona programu nie potrafi odzyskiwać danych, ale daje możliwość pokazania plików, które w wersji Pro (płatnej) będzie w stanie przywrócić. Zatem nie kupujemy kota w worku, ponieważ możemy sprawdzić, czy Disk Drill pomoże w naszej "gardłowej" sprawie.

Aplikacje do odzyskiwania danych są używane sporadycznie, jednak każdy, kto kiedykolwiek miał do czynienia z poszukiwaniem utraconych plików wie, że warto mieć je na swoim dysku. Disk Drill sprawuje się bardzo dobrze w roli "koła ratunkowego". Z możliwością skanowania nośników zewnętrznych (karty pamięci, pendrive, iPhone) oraz opcją tworzenia kopii partycji jest produktem, w który warto się zaopatrzyć, gdy grozi nam utrata wielu godzin naszej pracy.

Producent: Cleverfiles
Witryna: www.cleverfiles.com
Cena: 8. dolarów (wersja Pro)

Ocena: 5/6

Plusy:

  • dwa sposoby skanowania utraconych danych
  • łatwa obsługa
  • darmowa wersja (bez możliwości odzyskiwania danych)

Minusy:
- brak możliwości startu programu z płyty CD (usterka systemu operacyjnego)
- działający monitor dysku może spowolnić działanie komputera

autor: Przemysław Marczyński

Źródło artykułu:imagazine.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)