DesktopOK 2.03 - zapisz stan swojego pulpitu

DesktopOK 2.03 - zapisz stan swojego pulpitu

DesktopOK 2.03 - zapisz stan swojego pulpitu
Źródło zdjęć: © IDG.pl
04.08.2010 16:30, aktualizacja: 06.08.2010 01:05

Jeżeli nie chcesz, by pieczołowicie porządkowane na pulpicie ikony zostały rozrzucone w nieładzie po zmianie rozdzielczości bądź awarii systemu zapisz ich położenie. Posłuży ci do tego DesktopOK.

Cena: bezpłatny
Informacje: www.softwareok.com

DesktopOK jest narzędziem służącym do zapisu stanu pulpitu. Za pomocą programu można zapamiętać, jakie ikony się na nim znajdują oraz jakie pozycje zajmują. W razie potrzeby wystarczy wczytać odpowiedni plik, by przywrócić położenie wszystkich obiektów.

Obraz
© DesktopOK 2.0. (fot. IDG.pl)

Aplikacja przydaje się bardzo tym użytkownikom, którzy, na przykład w celach testowych często zmieniają rozdzielczość pulpitu. Po zmianie rozdzielczości pierwotny układ ikon zostaje zaburzony i trudno odnaleźć pliki, które się na nim znajdowały. W takiej sytuacji wystarczy jedno kliknięcie, by załadować zapamiętany wcześniej stan. Jest także idealny, gdy z jednego konta użytkownika korzysta kilka osób. Zapis zawartości pulpitu wykonywany jest w definiowalnych przedziałach czasowych, wraz ze startem lub zamykaniem systemu bądź ręcznie. Można także włączyć tworzenie kopii tylko wtedy, gdy zaszły zmiany. Program przechowuje do 3. ostatnich wersji pulpitu. Przywracanie może być uruchamiane przez użytkownika ewentualnie automatycznie na przykład podczas startu Windows.
DesktopOK jest darmowy i nie wymaga instalacji. Wystarczy go uruchomić. Działa nawet z dysku zewnętrznego. Może również startować automatycznie wraz z systemem operacyjnym. Program nie ma polskiej wersji językowej. Instaluje się z interfejsem niemieckim ale dostępny jest również angielski.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)