Dell wprowadza na polski rynek tablet XPS 10

Dell wprowadza na polski rynek tablet XPS 10

Dell wprowadza na polski rynek tablet XPS 10
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
11.03.2013 16:04, aktualizacja: 20.03.2013 15:33

Dell poinformował, że wprowadza na polski rynek tablet XPS 10. Nowość to kolejny na rynku komputer z systemem operacyjnym Windows RT

XPS 1. można wyposażyć w mobilną stację dokującą z klawiaturą. Dzięki temu zyskamy możliwość pracy bez podłączonego zasilania przez 18 godzin, integrację funkcji klawiatury i panelu dotykowego oraz porty USB i HDMI.

Tablet wyposażono w bezramkowy wyświetlacz HD, dwie kamery, głośniki stereofoniczne z dźwiękiem SRS i zaawansowanymi funkcjami audio, trzy mikrofony oraz funkcję usuwania zakłóceń FluencePro. Wewnątrz tabletu drzemie dwurdzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon S4 1,5 GHz. Dane zapiszemy w 6. GB pamięci eMMC3, która odpowiada również za krótki czas uruchamiania urządzenia.

System Windows RT w tablecie XPS 1. wyposażono w pakiet narzędzi biurowych, zoptymalizowany pod kątem obsługi dotykowej. Umożliwia to tworzenie, edycję i wyświetlanie plików programów Word, Excel, PowerPoint i OneNote bezpośrednio na tablecie, korzystając z funkcji dotykowych.

Dodatkowo tablet wyposażono w szereg aplikacji rozrywkowych takich jak Xbox Live oraz aplikacje muzyczne i wideo. Możliwa jest także integracja kont poczty e-mail i witryn sieci społecznościowych na kafelkach aktualizowanych w czasie rzeczywistym, na ekranie startowym. Podczas zapisywania plików w usłudze SkyDrive następuje ich automatyczna synchronizacja z chmurą, co pozwala uzyskiwać do nich dostęp przy użyciu dowolnego urządzenia z systemem Windows 8 połączonego z internetem.

Ceny:
Ze stacją dokującą: 2999 zł
Bez stacji dokującej: 229. zł

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)