Dell może iść na wojnę - z "pancernym" notebookiem

Dell może iść na wojnę - z "pancernym" notebookiem
Źródło zdjęć: © IDG

05.03.2008 09:30, aktual.: 05.03.2008 10:02

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Amerykański koncern zaprezentował pierwszy w swojej ofercie model komputera przenośnego o wzmocnionej konstrukcji, spełniającej standardy wytrzymałości Departamentu Obrony USA.

Notebook, noszący oznaczenie Latitude XFR D630. wyposażony został we wzmocnioną obudowę, zapewniającą większą odporność na wstrząsy oraz zabezpieczającą przed zalaniem i działaniem wysokich temperatur. Jest to wzmocniony konstrukcyjnie Latitude D630. Oba notebooki będą sprzedawane równolegle, przy czym seria XFR przeznaczona jest głównie dla wojska i innych służb publicznych oraz przemysłu.

Obraz
© Dell Latitude XFR D630 (fot. IDG)

Producent zapewnia, że maszyna została poddana wszystkim testom niezbędnym do stwierdzenia zgodności ze standardami pracy notebooków w warunkach ekstremalnych, wprowadzonymi przez amerykańskie ministerstwo obrony. Notebook wytrzymuje w temperaturze od -9 do 60 stopni Celsjusza, można z niego korzystać na wysokości 15 tysięcy stóp ( 4572 metry ). Uszczelniona obudowa komputera uniemożliwia przedostawanie się kurzu i wilgoci do jej wnętrza.

W komputerze znajdą zastosowanie różne modele procesorów dwurdzeniowych Intel Core 2 Duo ( m.in. taktowany zegarem 2,4 GHz i z 4 MB pamięci podręcznej ). XFR D630 posiada zintegrowanych chipset graficzny, dysk twardy o pojemności 80 GB dodatkowo zabezpieczony przed mechanicznymi uszkodzeniami oraz 14,1-calowy wyświetlacz LCD. XFR D630 może zostać wyposażony w maksymalnie 4 GB pamięci operacyjnej. Obsługuje interfejsy komunikacji bezprzewodowej.

Waga maszyny wynosi 4 kilogramy, a wymiary: 6,6 x 35,3 x 25,9 cm. W Stanach Zjednoczonych trzeba będzie za nią zapłacić co najmniej 3899 dolarów. Dostępności na innych rynkach na razie nie potwierdzono.

Za lidera w segmencie "opancerzonych" notebooków uznawana jest firma Panasonic, posiadająca w ofercie rodzinę Toughbook.

Strona producenta - http://www.dell.com

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także