Debiut Total HD przesunięty

Debiut Total HD przesunięty

29.06.2007 15:30

Koncern Warner Home Video oznajmił, że opóźni premierę swojego dwuformatowego dysku Total HD. Płyta, zdolna do zapisania danych w formatach Blu-ray i HD DVD, miała trafić do sklepów w drugiej połowie bieżącego roku. Właśnie ogłoszono, że pierwsze firmy na Total HD trafią na rynek na początku przyszłego roku.

Steve Nickerson z Warner Home stwierdził, że ostateczna data nie została jeszcze ustalona. Total HD to dwustronna dwuformatowa płyta, zdolna do odtwarzania filmów i programów telewizyjnych w obu formatach wysokiej rozdzielczości. O stworzeniu takiego nośnika Warner Home poinformowało podczas tegorocznych targów CES.

Warner popiera oba konkurujące formaty. Stworzenie Total HD pozwala studiom filmowym, które opowiedziały się tylko po jednej ze stron, na poparcie obu formatów, bez konieczności "zdradzania" swoich.

Co prawda koszt produkcji takiego nośnika jest wyższy, niż Blu-ray lub HD DVD co może utrudnić rozpowszechnianie się Total HD. Z drugiej jednak strony tak długo, jak trwa "wojna formatów", kupno Total HD daje klientom gwarancję, że za parę lat nie będą musieli wyrzucać swoich ulubionych płyt do śmieci.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)