David Beckham przyłapany w bramie

David Beckham przyłapany w bramie

04.03.2009 14:28, aktual.: 04.03.2009 14:48

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Motorola może się cieszyć, gdyż jej najbardziej ekskluzywny telefon - Motorola Aura – skusił samego Davida Beckhama. Aura to nie tylko drogi (około 1500 euro), ale też wyjątkowy telefon. Przykładowo kupując telefon klienci będą musieli podpisać umowę, z której wynika, że telefon nie może być sprzedany ani np. przez eBay, ani poprzez żaden inny kanał sprzedaży.

Motorola może się cieszyć, gdyż jej najbardziej ekskluzywny telefon - Motorola Aura - skusił samego Davida Beckhama. Aura to nie tylko drogi (około 1500 euro), ale też wyjątkowy telefon. Przykładowo kupując telefon klienci będą musieli podpisać umowę, z której wynika, że telefon nie może być sprzedany ani np. przez eBay, ani poprzez żaden inny kanał sprzedaży.

Obraz
© Kliknij, aby powiększyć (fot. Chris Baldwin)

Co takiego Aura ma w sobie?

Projektanci inspirację do stworzenia AURY odnaleźli w kulturach Dalekiego Wschodu –. stąd nawiązania do kół i fal dominujących w sztuce Zen. Z kolei zaawansowane technologicznie rozwiązania są równie precyzyjne jak te stosowane w silnikach wyścigowych oraz wysokiej jakości laserowym druku. Techniczną precyzję i doskonałość gwarantuje szwajcarski mechanizm składający się z ponad 200 dopasowanych elementów, które sprawiają, że telefon otwiera się idealnie gładko. Sam wyświetlacz jest również najwyższym osiągnięciem myśli technicznej. Nie jest on, jak w tradycyjnych telefonach: prostokątny, ale – po raz pierwszy na świecie - idealnie okrągły. Jego podstawowym parametrem jest ilość pikseli mieszczących się wzdłuż jego średnicy, a jest ich aż 480. To daje niespotykaną dotychczas rozdzielczość obrazu porównywalną do jakości fotograficznego wydruku: gęstość pikseli osiąga wartość 300 dpi (punktów na cal) – wielkość znaną do tej pory ze świata laserowych drukarek. Jakość 16 milionów kolorów dodatkowo potęguje
zapierający dech w piersiach efekt. Wyświetlacz osłonięty soczewką wykonaną z 62-karatowego szafirowego szkła – jednego z najbardziej odpornych na zarysowanie materiałów – czyni z AURY esencję elegancji nawiązująca do najbardziej luksusowego zegarka.

Obraz
© (fot. Motorola)

Wystarczy musnąć powierzchnię telefonu, aby wyczuć teksturę oraz wyrzeźbione chemicznie wzory w obudowie z nierdzewnej stali. Takie zdobienie to efekt procesu, który trwa aż dwa tygodnie. W tym czasie powierzchnia ze stali nierdzewnej jest frezowana, polerowana mechanicznie i ręcznie, chemicznie trawiona oraz pokrywana warstwą PVD. W efekcie tych zabiegów powstaje perfekcyjnie wykończony telefon, który z łatwością oprze się próbie czasu.

Wystarczy odwrócić telefon, aby przez specjalną szybkę poznać jego mechaniczne serce. To wytwór szwajcarskich inżynierów specjalizujących się na co dzień w projektowaniu najwyższej klasy luksusowych, mechanicznych zegarków. Koła zębate wykonane z utwardzanej stali Rockwell 50-5. i osadzone na 130 precyzyjnych łożyskach kulkowych tworzą niezwykle sprawny mechanizm, który ułatwia otwieranie telefonu. Korzystanie z niego sprawia wrażenie otwierania drzwi luksusowego samochodu. Specjalnie zaprojektowany mechanizm obrotowy składa się z ponad 200 osobnych części, a koła zębate chronione są taką samą powłoką, jak silniki samochodów wyścigowych. Model ten gwarantuje również doskonałą jakość dźwięku rozmowy, dzięki autorskiej technologii Motoroli – CrystalTalk. Z kolei Stereo Bluetooth zapewnia wygodę, dzięki możliwości połączenia telefonu z bezprzewodowymi akcesoriami.

Podstawowe cechy:
• Pierwszy na świecie okrągły wyświetlacz o rozdzielczość 300dpi, 16 mln kolorów i średnicy 1,55”
• Wyświetlacz chroniony jest soczewką z 62-karatowego szafirowego szkła (jednego z najbardziej odpornych na zarysowanie materiałów),
• obudowa wykonana ze stali nierdzewnej, chemicznie trawiona, rzeźbiona i polerowana,
• szwajcarskie łożyska pozwalają na precyzyjne otwieranie telefonu,
• towarzyszący otwieraniu telefonu efekt przypomina otwieranie drzwi luksusowego samochodu; gwarancja 100 000 otwarć,
• koła zębate pokryte są wolframem, podobnie jak elementy silników w samochodach wyścigowych,
• telefon pokryty jest warstwą PVD nadającą mu lustrzane lśnienie,
• aluminiowane klawisze są indywidualnie formowane i anodyzowane,
• technologia CrystalTalk™ zapewnia doskonałą jakość rozmowy,
• technologia Bluetooth Stereo zapewnia bezprzewodową łączność,
• czas rozmowy – powyżej 7 godzin, czas czuwania – do 400 godzin,
•. wymiary – 47,6 x 97 x 18,5 mm, waga – 141 gramów.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)