Darmowe WiFi ściągnie wiernych do kościołów

Darmowe WiFi ściągnie wiernych do kościołów

Darmowe WiFi ściągnie wiernych do kościołów
Źródło zdjęć: © mat. prasowy
11.07.2016 14:33, aktualizacja: 11.07.2016 16:05

Już 220 świątyń w Berlinie i okolicach zostało wyposażonych w darmowy dostęp do internetu. w ciągu roku otwarte Wi-Fi ma znaleźć się w 3 tys. kościołów

Jak się okazuje teren dawnego NRD jest najbardziej ateistycznym obszarem na całym świecie. Właśnie z tego powodu, oraz zbliżającej się pięćsetnej rocznicy Reformacji, którą zapoczątkował Martin Luter, władze kościoła protestanckiego postanowiły zmienić ten stan rzeczy. Ma się to stać za pomocą darmowych sieci WiFi docelowo dostępnych we wszystkich świątyniach we wschodnich Niemczech. Punkty dostępu będą nosiły nazwę Godspot.

Plany władz Kościoła Protestanckiego w Niemczech są bardzo ambitne. Aktualnie z darmowego internetu mogą korzystać wierni w 22. kościołach na terenie Berlina i w jego okolicach. Zaś do początków obchodów jubileuszu Reformacji, w maju 2017 r., darmowe WiFi ma pojawić się w sumie w 3 tys. świątyń.

Ruch kościoła protestanckiego może wydawać się z początku śmieszny, jednak jeśli spojrzymy na statystyki dostępu do internetu okaże się, że pomimo wysokiego stopnia uprzemysłowienia Niemcy są krajem o jednym z najgorszych współczynników publicznego dostępu do sieci w Europie.

Zgodnie z najnowszymi badaniami, w Nieczech dostępnych jest zaledwie 1. tys. hotspotów. Po przeliczeniu na liczbę mieszkańców okazuje się, że jeden darmowy hotspot przypada na 10 tys. Niemców. Dla porównania w Wielkiej Brytanii liczba darmowych punktów dostępu jest większa aż 28-krotnie. Co ciekawe, po wprowadzeniu programu Godspot, niemiecki Kościół Protestancki będzie jednym z największych dostawców darmowego internetu na terenie kraju.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)