Darmowe rozmowy teraz do 55 państw

Darmowe rozmowy teraz do 55 państw

08.05.2009 11:57

Reklamofon.pl, pierwszy w Polsce w pełni darmowy serwis internetowy umożliwiający wykonywanie całkowicie bezpłatnych połączeń na telefony stacjonarne w kraju i za granicę, poszerza zasięg z 27 do 55 państw. Do czterech krajów będzie można telefonować za darmo także na telefony komórkowe.

W ciągu niespełna dwóch tygodni od uruchomienia serwis zanotował ponad 6. tys. wizyt na stronie. Osoby korzystające z Reklamofonu.pl rozmawiały za darmo ponad 100 tys. minut.
W odpowiedzi na duże zainteresowanie serwisem uruchomiono połączenia do kolejnych 2. państw: Australii, Japonii, Belgii, Szwajcarii, Austrii, Norwegii, Meksyku, Wenezueli, Turcji, Indii, Litwy, Łotwy, Estonii, Chorwacji, Słowacji, Słowenii, Czech, Rumunii, Libanu, Arabii Saudyjskiej, Jemenu, Barbadosu, oraz na Cypr, Malediwy, Santa Lucia, Wyspy Dziewicze, Kajmany i Grenadę.

Obraz

Do Hong-Kongu, Indii, Singapuru oraz Santa Lucia została uruchomiona także możliwość wykonywania darmowych połączeń na telefony komórkowe. „W przyszłości rozważmy także możliwość rozszerzenia bezpłatnych połączeń na telefony komórkowe do innych państw”. – mówi Dawid Korczyński, prezes Zarządu spółki Reklamofon.pl
Każdego dnia z serwisu korzysta średnio 2 tys. osób, z czego połowa to nowi użytkownicy, więc cały czas systematycznie rośnie liczba osób powracających. Najwięcej jest połączeń krajowych, drugim w kolejności kierunkiem są Niemcy, a później Wielka Brytania. Połączenia wykonywane są głównie w godzinach 7:00-14:0. oraz 16:00-24:00, czyli rozkład ruchu jest mniej więcej podobny do standardowego operatora telekomunikacyjnego. W większości przypadków są to krótkie połączenia, ale pojawiają się już także dłuższe, kilkunastominutowe rozmowy – najdłuższa rozmowa w serwisie to 1 godz. 57 minut (wykonana 28 kwietnia z Kłodzka do Oleśnicy).
Najwięcej połączeń wykonywanych jest z województw: mazowieckiego (ok. 1. tys.), śląskiego (ok. 8 tys.), podlaskiego (ok. 7 tys.), dolnośląskiego i wielkopolskiego (każde po ok. 5 tys.). Z województw łódzkiego, małopolskiego, pomorskiego i podkarpackiego wykonano po ok. 3 tys. połączeń.
„Cieszymy się, że Raklamofon.pl w krótkim czasie zyskał tak dużą popularność. Wzrastająca z dnia na dzień liczba użytkowników, to dowód na to, że nasze społeczeństwo jest otwarte na tego typu nowości, gdzie w zamian za oglądanie reklam można prowadzić bez ograniczeń darmowe rozmowy krajowe i zagraniczne. Mam nadzieję, że nasz serwis pozwoli umacniać i pielęgnować relacje z bliskimi w Polsce i w różnych częściach świata ”. – mówi Dawid Korczyński, prezes Zarządu spółki Reklamofon.pl
Reklamofon.pl. –. to pierwszy w Polsce w pełni darmowy dla użytkowników serwis internetowy umożliwiający wykonywanie całkowicie bezpłatnych połączeń na telefony stacjonarne w kraju i za granicę. Wszelkie koszty połączeń pokrywane są przez reklamy video, które są wyświetlane na ekranie monitora w trakcie trwania rozmowy.
Serwis nie wymaga rejestracji, płacenia abonamentu, kupowania dodatkowego sprzętu czy pobierania jakiegokolwiek oprogramowania. Wystarczy wejść na stronę www.reklamofon.pl , wpisać swój numer telefonu stacjonarnego oraz numer telefonu stacjonarnego naszego rozmówcy w kraju lub za granicą.

Z przedstawionej listy należy wybrać nazwę firmy, która zapłaci za rozmowę –. tzw. sponsora połączenia. Następnie nasz telefon oddzwania do nas. Podnosimy słuchawkę i po chwili następuje łączenie z rozmówcą. Jakość połączeń jest taka, jak podczas połączenia w tradycyjnych sieciach telekomunikacyjnych.
W trakcie rozmowy na ekranie komputera osoby dzwoniącej wyświetlane są reklamy video. Co jakiś czas na monitorze pojawia się komunikat w formie zegara odliczającego czas od 1. sekund. Jeżeli w czasie tych 10 sekund dzwoniący nie kliknie w zegar to połączenie zostaje zakończone – jest to zabezpieczenie, które ma gwarantować reklamodawcom, że ich reklamy są oglądane przez dzwoniących.
Dzięki serwisowi Reklamofon.pl za darmo, poza Polską, można zadzwonić do 55 państw m.in.: Wielkiej Brytanii, Niemiec, Irlandii, Danii, Francji, Grecji, Hiszpanii, Holandii, Szwecji, Włoch, Watykanu, Luksemburga, Węgier, USA, Kanady, Argentyny, Brazylii, Chin, Hong Kongu, Izraela, Malezji, Nowej Zelandii, Singapuru, Tajlandii, Tajwanu, Portugali, Rosji, Australii, Japonii, Belgii, Szwajcarii, Austrii, Norwegii, Meksyku, Wenezueli, Turcji, Indii, Litwy, Łotwy, Estonii, Chorwacji, Słowacji, Słowenii, Czech, Rumunii, Libanu, Arabii Saudyjskiej, Jemenu, Barbadosu, oraz na Cypr, Malediwy, Santa Lucia, Wyspy Dziewicze, Kajmany i Grenadę. Możliwe jest także wykonywanie darmowych połączeń z tych państw do Polski.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)