Darmowe MP3 od Google

Darmowe MP3 od Google

Darmowe MP3 od Google
Źródło zdjęć: © google
02.04.2009 15:01

Według Międzynarodowej Federacji Przemysłu Fonograficznego (IFPI) 99 procent muzyki kupowanej i pobieranej z internetu w Chinach kontynentalnych to pirackie kopie. Google podejmuje próbę zmiany tej, niekorzystnej dla przemysłu muzycznego, sytuacji. Pomysł jest prosty - oferowanie darmowych utworów w formacie MP3 - donosi "Dziennik Internautów"

Ilość dostępnych utworów oferowanych przez Google jest przeogromna –. do tej pory dostawca zebrał ponad 350 tysięcy plików., a docelowo ma to być ponad milion dostępnych plików. Jeśli ktoś myśli, że są to tylko, dostępne i tak za darmo, utwory amatorskich, chińskich zespołów to jest w błędzie.

Google podpisała umowy z wielką czwórką wytwórni - Sony Music BMG, Warner Music, EMI oraz Universal Music. Jak to możliwe, wytwórnie zgodziły się oferować utwory za darmo? Google będzie się z nimi dzielić wpływami z reklam.

Niestety, usługa dostępna jest tylko w kontynentalnych Chinach (bez Hong Kongu i Tajwanu). Google nie planuje rozszerzenia jej na kolejne rynki – czytamy w Dzienniku Internautów.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (89)