Darmowe backupowanie od GFi

Darmowe backupowanie od GFi

Darmowe backupowanie od GFi
Źródło zdjęć: © WP.PL
08.06.2009 13:13, aktualizacja: 08.06.2009 13:23

Użytkownicy domowi najczęściej nie są świadomi strat, jakie mogą ponieść w wyniku awarii dysku. Firma GFi udostępniła darmowy program GFi Backup 2009 Home Edition, który pozwala generować kopie zapasowe dowolnych danych i plików.

GFi, które specjalizuje się m.in. w rozwiązaniach bezpieczeństwa informacji i ochrony sieci, wprowadziło na rynek darmowe oprogramowanie do generowania kopii zapasowych –. GFi Backup 2009 – Home Edition. Oprogramowanie wraz z instrukcją udostępniane jest użytkownikom domowym bez żadnych opłat. GFi Backup 2009 dysponuje łatwym w obsłudze interfejsem, w którym użytkownik wskazuje źródła – pliki, katalogi, dane – do wygenerowania backupu. System zapisuje kopię roboczą w spakowanym pliku, używając rozszerzenia ZIP, co, jak podkreślają przedstawiciele GFi, pozwala otworzyć ją na dowolnym komputerze – np. jeśli używany przez nas komputer ulegnie poważnej awarii. Z pomocą GFi Backup 2009 można także szyfrować zapisywane dane silnym 256-bitowym kluczem AES. Wygenerowaną kopię można zapisać na dowolnym nośniku – od wtyczki pamięci USB, przez dyski wewnętrzne i zewnętrzne, aż po urządzenia zdalne, takie jak serwery i komputery zewnętrzne.

„Wzbogacanie oferty GFi o darmowe narzędzia jest elementem obecnej strategii firmy, której celem jest edukacja rynku i lepsze komunikowanie się z naszymi klientami. Z naszych badań wynika, że użytkownicy domowi –. osoby, które wykorzystują komputery do celów prywatnych, ale też często pracują w mikroprzedsiębiorstwach – najczęściej nigdy nie zabezpieczają informacji i danych przechowywanych na swoich komputerach. Niektórzy wykonują backup raz na rok lub rzadziej, a osoby, które pamiętają o zrobieniu kopii roboczej to w tej grupie wyjątki. Idea darmowego oprogramowania ma pomóc zwrócić uwagę ludzi na korzyści płynące z ochrony swoich danych” – tłumaczy Wolfgang Wimmer, odpowiedzialny za sprzedaż w Europie Wschodniej.

Awaria twardego dysku często uniemożliwia odzyskanie zapisanych na nim danych. Z różnych przyczyn można utracić nie tylko informacje potrzebne do pracy, ale również cenne archiwa wiadomości, stworzonych przez siebie dokumentów, bezcennych fotografii czy plików wideo. Można jednak uchronić się przed taką sytuacją stosując darmowe narzędzie. GFi Backup 2009 – Home Edition dostępne jest na stronie internetowej, w zakładce Archiving & Fax.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)