Darmowa nawigacja Google dostępna w Polsce!

Darmowa nawigacja Google dostępna w Polsce!

20.07.2011 13:49, aktual.: 20.07.2011 14:13

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Google uruchomiło właśnie w Polsce swoją nawigacją opartą na Google Maps. Mogą z niej korzystać wszyscy użytkownicy telefonów komórkowych z systemem Android 1.6 lub wyższym. Oznacza to, że Polacy zyskali dostęp do darmowej nawigacji GPS.

Nawigacja w Mapach Google to bazujący na internecie system nawigacji GPS, który głosowo informuje o kierunku jazdy (“turn-by-turn”), pokazuje trasę, wyświetla najnowsze mapy, a także udostępnia dane o firmach z okolicy i dostarcza aktualizowane na bieżąco informacje o ruchu drogowym. Takie rozwiązanie nie wymaga kupowania uaktualnień map ani ręcznego aktualizowania urządzenia, ponieważ wszystkie dane pochodzą z najnowszej wersji Map Google. Nawigacja oferuje także podgląd trasy w widoku z satelity i z perspektywy przechodnia.

Obraz
© (fot. wp.pl)

Nawigacja w Mapach Google została zbudowana od podstaw jako system nawigacji GPS podłączony na stałe do internetu. Dzięki temu może on zaoferować wiele ciekawych funkcji:

Wyszukiwanie głosowe, które ruchamia wyszukanie trasy poleceniem głosowym. Widok satelitarny, który umożliwia oglądanie trasy naniesionej na zdjęcia satelitarne wysokiej rozdzielczości, czy wyszukiwanie znane z Map Google - wystarczy podać fragment nazwy jak np. "Złote Tarasy" zamiast konkretnego adresu.

Nawigacja podaje także informacje o ruchu drogowym i trasy alternatywne. Zielony, żółty i czerwony kolor informują o natężeniu ruchu na wyznaczonej trasie. Dotknięcie wskaźnika pokazuje, jakiego ruchu można się spodziewać na najbliższej drodze. Nawigacja może także wskazać trasę alternatywną, która pozwoli ominąć korki.

Obraz
© (fot. Google)

Ciekawą funkcją jest wyszukiwanie wzdłuż trasy. Pozwala ono przeszukiwać i wynajdywać informacje o firmach zlokalizowanych wzdłuż trasy przejazdu. Umożliwia również włączenie warstwy z informacjami, takimi jak stacje benzynowe, bankomaty, restauracje i parkingi. Dostępne będzie także Street View (z chwilą uruchomienia usługi w Polsce).

W telefonach, w których zainstalowana jest nowa wersja Map Google, usługa nawigacji będzie działać automatycznie. Nawigację w Mapach Google można pobrać na telefony z systemem Android 1.6 lub wyższym, wyszukując aplikację Mapy Google (“Google Maps”) w Android Market.

Korzystanie z aplikacji jest darmowe. Operatorzy komórkowi pobierają jednak opłaty za przesyłanie danych, które jest niezbędne do działania Nawigacji w Mapach Google.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (130)