Dane części polskich internautów zagrożone

Dane części polskich internautów zagrożone
Źródło zdjęć: © SXC.hu

15.03.2012 11:24

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Mimo, że dbamy o to, by hasła do naszych skrzynek mailowych lub kont bankowych nie wpadły w ręce cyberprzestępców, to aż 11% polskich internautów stosuje jedno hasło do wszystkich swoich kont.

Z przeprowadzonego pod koniec ubiegłego roku badania Bezpieczniej w Sieci wynika, że co dziesiąty polski internauta nie stara się wymyślić unikalnego klucza dla każdej z wykorzystywanych usług i do wszystkich swoich kont używa tylko jednego hasła. Jak wynika z badania, 14,8. respondentów przyznało, że nigdy nie zmienia hasła dostępu do założonego konta.

- _ Trudno wytłumaczyć fakt, że duża grupa osób zawsze dokonuje rejestracji przy pomocy jednego hasła. Biorąc pod uwagę, że najczęściej wybieranym przez użytkowników hasłem jest 123456, dają oni cyberprzestępcom „na tacy” klucz do wszystkich swoich internetowych aktywności _ – mówi Miłosz Brakoniecki, Dyrektor ds. Internetu i Integracji Międzykanałowej Banku Zachodniego WBK. - _ Problem dotyka także kont bankowych – dlatego też np. usługi bankowości elektronicznej BZWBK24 zmuszają użytkownika do korzystania z haseł zapisanych według najlepszych praktyk oraz ich okresowej zmiany. _

Zdecydowana większość polskich internautów dba, by ich hasła nie wpadły w niepowołane ręce. Nigdy nie zapisuje ich w notatkach, plikach (63%) ani nie przesyła ich w mailach (77%). Co czwarty internauta zawsze sprawdza siłę ważniejszych haseł.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: "Internet Explorer 10 i zupełnie nowy interfejs"

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)