Daj drugie życie komputerom!

Daj drugie życie komputerom!

Daj drugie życie komputerom!
20.01.2009 14:55, aktualizacja: 20.01.2009 15:18

Postęp technologiczny widoczny jest na każdym kroku. W związku z tym przedsiębiorstwa, które chcą utrzymać konkurencyjną pozycję na rynku, zmuszane są do częstej wymiany sprzętu elektronicznego. Według raportu firmy analitycznej Gartner, w trzecim kwartale 2008 roku na świecie sprzedano 80,6 mln komputerów, jest to o 15 procent więcej niż w trzecim kwartale 2007.

Kilkuletni komputer uważa się za zabytek. Prawie wszystkie zastosowane w nim technologie zostały już ulepszone, bądź całkowicie zastąpione nowymi rozwiązaniami. Wymusza to wymianę sprzętu średnio co 3 –. 4 lata. Dla wielu firm pozbycie się starych, ale ciągle sprawnych komputerów stanowi problem. Wiele przedsiębiorstw przechowuje nieużywany sprzęt w magazynach bądź w piwnicach. Inne natomiast wyrzucają go na śmietnik. Jednak warto podkreślić, że każda firma ma prawny obowiązek utylizacji sprzętu komputerowego, gdyż składowanie go na wysypiskach śmieci znacząco przyczynia się do zanieczyszczenia środowiska.

Najlepszym rozwiązaniem na pozbycie się nieużywanych, ale sprawnych przedmiotów może okazać się wzięcie udziału w kampanii „Daj rzeczom drugie życie”. W ramach projektu za pomocą portalu www.daryrzeczowe.pl można przekazać sprawny sprzęt komputerowy oraz inne wielkogabarytowe przedmioty organizacjom działającym non profit. W województwie mazowieckim większą ilość sprzętu można oddać bezpośrednio do Banku Drugiej Ręki. Znacznie przyspiesza to proces redystrybucji darów. Takie działanie pomoże uniknąć piętrzenia się na wysypiskach śmieci rzeczy nadających się do użytku i jednocześnie wesprze wiele potrzebujących osób.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)