D‑Link DIR‑816L - szybki router WiFi w standardzie AC

D-Link DIR-816L - szybki router WiFi w standardzie AC
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

30.07.2014 12:04, aktual.: 30.07.2014 12:29

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

D-Link wprowadził na rynek nowy router w standardzie AC. Model DIR-816L, jeden z najtańszych na rynku routerów w tej klasie, umożliwia przesyłanie danych z szybkością do 750 Mb/s. To trzykrotnie szybciej niż w przypadku standardu N.

Urządzenie wyposażono w dwie anteny pokrywające cały obszar w zasięgu sygnału routera. DIR-816. to router dwupasmowy, co oznacza, że jednocześnie operuje na dwóch częstotliwościach - 2,4 GHz oraz 5 GHz. To umożliwia przeniesienie połączeń o dużych wymaganiach, jak np. przesyłanie filmów HD do bardziej pojemnego zakresu 5 GHz, natomiast codzienne korzystanie z sieci, jak sprawdzanie poczty lub przeglądanie stron może odbywać się w paśmie 2,4 GHz.

Dzięki usłudze mydlink użytkownik może kontrolować wiele aspektów działania sieci, m.in. nadawać uprawnienia osobom nawiązującym połączenia z siecią, filtrować serwisy z którymi łączy się router, jak też blokować dostęp do sieci. Konfigurować router i zarządzać jego pracą można zdalnie przy użyciu darmowej aplikacji mobilnej.

Router ma wbudowaną funkcję umożliwiającą tworzenie oddzielnej strefy dla gości, którzy mogą korzystać z Internetu, ale nie będą mieć dostępu do zasobów w sieci lokalnej. Natomiast za pomocą aplikacji mydlink SharePort można skorzystać z podpiętego do USB dysku, który jest wspólną przestrzenią dyskową dla użytkowników korzystających z routera.

Cena: 250 zł.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)