Czytnik e-booków, który można wyginać

Czytnik e‑booków, który można wyginać

Czytnik e-booków, który można wyginać
Źródło zdjęć: © chip.pl
03.12.2014 09:41, aktualizacja: 03.12.2014 11:11

Podczas konferencji Autodesk University 2014 firma PocketBook prezentuje prototyp nowego urządzenia PocketBook CAD Reader Flex. Jego głównym wyróżnikiem ma być odporna na zniszczenia obudowa.

Czytnik został wyposażony w 13,3-calowy, elastyczny wyświetlacz E Ink Mobius oraz odporną na uszkodzenia tylną obudowę o 6,5 mm grubości.

Ekran E Ink Mobius ma być bardziej wytrzymały niż jego poprzednicy, a przy tym nie tracić kluczowych właściwości technologii elektronicznego papieru. Producent zapewnia, że jest przeciwodblaskowy i przyjazny dla wzroku. Wyświetla on rozdzielczość 1600×1200 pikseli.

Jak twierdzi Pocketbook, prototypowy czytnik jest odporny nie tylko na wygięcia i upuszczenia, ale też na kurz i wilgoć. Dzięki temu ma znajdować zastosowanie np. na placach budowy.

Urządzenie napędza 1,5-GHz dwurdzeniowy procesor oraz 512 MB pamięci RAM. Na 8 GB pamięci będzie można przechowywać dokumenty oraz plany w różnych formatach. Moduły komunikacji bezprzewodowej Wi-Fi oraz Bluetooth 4.0 umożliwią przesyłanie plików, a przyciski umieszczone w dolnej części obudowy ekranu oraz pięciofunkcyjny joystick ułatwią nawigację w menu czytnika.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Miały trafić do kin, są już na torrentach

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)