Czy warto korzystać z aplikacji mobilnych do finansów?

Czy warto korzystać z aplikacji mobilnych do finansów?

Czy warto korzystać z aplikacji mobilnych do finansów?
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
26.06.2018 12:43, aktualizacja: 26.06.2018 13:06

Dzisiaj nikogo już to nie dziwi, że korzystamy ze smartfonów do załatwiania różnych spraw. To już nie te czasy, gdy telefon komórkowy służył wyłącznie do dzwonienia i pisania SMS-ów. Otwiera to zupełnie nowe możliwości, bo można szybciej i łatwiej poradzić sobie z wieloma zadaniami, na przykład uzyskać pożyczkę. I o tym właśnie dzisiaj napiszemy, zastanowimy się jednocześnie, czy warto korzystać z tej opcji.

Czas dla technologii

Można się krzywić na samą myśl, że technologia wchodzi z impetem do praktycznie każdej dziedziny życia. I zmienia rzeczywistość szybciej, niż może się to wydawać. Można mieć dużo obiekcji i wątpliwości, zastanawiać się, czy to dobrze, czy źle, pytając filozoficznie: do czego to zmierza? Można, a nawet trzeba, ale i uczciwie powinniśmy przyznać, że wiele tych zmian jest bardzo pozytywnych.

Jedną z nich jest na pewno to, że szybciej niż kiedykolwiek wcześniej można uzyskać pożyczkę przez aplikację mobilną. Nie wychodząc z domu, komfortowo i bezproblemowo jesteśmy w stanie to zrobić. Przykładem jest pożyczka przez aplikację Vivus (jaka dla klientów dostępna jest już od maja 2015 roku), choć uczciwie trzeba przyznać, że nie każda z firm oferuje taką opcję. Być może zmieni się to w przyszłości.

Kto szczególnie korzysta z chwilówek online?

Nie dziwi, że najczęściej po pożyczkę przez telefon sięgają osoby młode, w przedziale wiekowym 18-24, ale też 25-34. To ta grupa najszybciej przyzwyczaja się do nowych rozwiązań i ochoczo z nich korzysta. Nic oczywiście nie stoi na przeszkodzie, by też osoby w średnim i starszym wieku w ten sposób pożyczały, ale trzeba pamiętać, że są oni przyzwyczajeni do innych metod - kontaktu telefonicznego czy rozmowy w cztery oczy. Muszą po prostu się przyzwyczaić do korzystania z pożyczek przez aplikację, ale niewykluczone, że jak już raz spróbują, to będą cenili taką możliwość.

Czy warto?

Obraz
© Materiały prasowe

Na to pytanie nie ma innej odpowiedzi: oczywiście, że tak! Pożyczka przez aplikację mobilną to wiele korzyści dla każdego pożyczkobiorcy. To taki internetowy portfel, do którego mamy dostęp przez cały czas. Żeby do niego sięgnąć potrzeba nam jedynie dwóch rzeczy - smartfona i internetu, a przecież dostęp do sieci jest dziś czymś oczywistym. Nawet jak nie mamy wykupionego pakietu internetowego, to zawsze można korzystać z punktów w-fi, których jest coraz więcej. Co więcej, aplikacja nie oferuje tylko możliwości wypełnienia i wysłania wniosku. Dzięki niej bowiem można też zarządzać swoim profilem, czyli sprawdzać terminy i kwoty spłat.

Czemu zwykła strona internetowa to za mało?

Oczywiście w dzisiejszych czasach wszystkie firmy mają swoje strony internetowe, z których można też korzystać na smartfonie. Różnica jednak między aplikacją a stroną otwieraną na tym małym urządzeniu jest kolosalna. Ekran smartfona jest za mały, zupełnie niedostosowany do tak dużego formatu. Co ciekawe, sytuacja nie ulega poprawie nawet, jak strona jest responsywna, czyli dostosowana do urządzeń mobilnych. Z tego powodu jedynym sensownym rozwiązaniem jest aplikacja mobilna, dzięki czemu wszystkie informacje będą widoczne, nawigacja przejrzysta, a scrollowanie ekranu zupełnie niepotrzebne.

Jak widać,* pożyczka przez telefon* jest jak najbardziej możliwa, a wszystko to dzięki nowoczesnym aplikacjom. Zalety tej formy starania się o pomoc finansową są nie do przecenienia, bo zawsze, niezależnie gdzie akurat przebywamy, jesteśmy w stanie szybko i komfortowo złożyć wniosek. To opcja dla wszystkich, nie tylko dla osób młodych, którzy na co dzień korzystają z nowoczesnych urządzeń. Wystarczy raz spróbować, by szybko się do tego przekonać!

Źródło artykułu:Artykuł sponsorowany
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)