Czujnik dymu zintegrowany z telefonem

Czujnik dymu zintegrowany z telefonem
Źródło zdjęć: © zdjęcie producenta

04.06.2013 12:51

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Czujnik dymu Firetext potrafi nie tylko wykryć zagrożenie i zaalarmować mieszkańców dźwiękiem standardowej syreny, ale również rozesłać ostrzegawcze wiadomości SMS.

Czujnik można zaprogramować w taki sposób, aby wysyłał powiadomienia tekstowe do czterech wybranych osób maksymalnie w ciągu 2 minut od wykrycia niebezpieczeństwa. System powiadamiania Firetext współpracuje ze wszystkimi sieciami komórkowymi, a jego konfiguracja nie powinna zając więcej niż kilka minut.

Optyczny detektor został zaprojektowany do wykrywania dymu, powstającego w bezpłomieniowym początkowym stadium pożaru. Czujnik zintegrowano z modułem GSM umożliwiającym wysyłanie wiadomości SMS. Detekcja dymu na zasadzie rozpraszania światła, gwarantuje szybką reakcję alarmu. Urządzenie ma niewielkie rozmiary i jest zasilane na baterie dostępne w kiosku.

Firetext jest dostępny w Polsce w cenie 37. zł bez karty SIM lub 479 zł z kartą SIM i rocznym pakietem SMS (dołączona karta SIM umożliwia wysłanie do 100 SMS miesięcznie, przez rok).

Źródło: Informacje prasowe, SW, WP.PL

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)