Czterordzeniowce za 100 dolarów?

Czterordzeniowce za 100 dolarów?

Czterordzeniowce za 100 dolarów?
Źródło zdjęć: © Intel
23.07.2008 10:00, aktualizacja: 23.07.2008 10:46

Intel jest w stanie ( przynajmniej teoretycznie ) obniżyć ceny swoich najtańszych czterordzeniowych procesorów do 100 dolarów - informuje serwis Fudzilla. Koncern nie robi tego gdyż... nie musi. Czterordzeniowce sprzedają się dobrze, a firma dużo zainwestowała w marketing.

Mimo iż nie w każdym przypadku procesor czterordzeniowy będzie bardziej wydajny od dwurdzeniowego - szczególnie gdy istnieje duża różnica w częstotliwości pracy zegara - to klienci przedkładają kości z czterema rdzeniami nad układy z dwoma rdzeniami. Dlatego też klienci tak czy inaczej kupują czterordzeniowce w obecnych cenach.

Obraz
© (fot. Intel)

Intela nie zmusza do redukcji cen także sytuacja rynkowa. AMD nie jest w stanie przedstawić konkurencyjnej oferty - największy producent procesorów nie musi więc wykonywać ruchu, który znacznie pogorszyłby jego wyniki finansowe. Jednak sam fakt, iż posiada takie możliwości, świadczy o tym, że gdyby AMD rozpoczęło sprzedaż godnych uwagi, konkurencyjnych czterordzniowców, Intel będzie w stanie rozpocząć serię obniżek i wywołać wojnę cenową. To z kolei byłoby niebezpieczne dla koncernu AMD, znajdującego się w nienajlepszej kondycji finansowej.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)