CyanogenMod znika z Google Play

CyanogenMod znika z Google Play

CyanogenMod znika z Google Play
Źródło zdjęć: © chip.pl
28.11.2013 13:00, aktualizacja: 28.11.2013 13:16

Firma Cyanogen ogłosiła na swoim blogu, że dobrowolnie usunęła instalator CyanogenModa z Google Play po tym, jak Google zwrócił jej uwagę, że owa aplikacja łamie regulamin sklepu.

CyanogenMod Installer okazał się świetnym rozwiązaniem dla miłośników "alternatywnego" systemu operacyjnego Android, opracowanego przez firmę Cyanogen Inc. Ułatwiał on w znaczny sposób podmianę oryginalnego, zainstalowanego w telefonie systemu na ten zapewniany przez Cyanogena.

Google’owi jednak to się nie spodobało. Gigant poinformował Cyanogena, że aplikacja narusza regulamin sklepu Play i musi zostać usunięta. Deweloper może to zrobić sam, a jeżeli nie wykona polecenia aplikację usunie Google.

Gigant twierdzi, że tak jak sama aplikacja nie jest szkodliwa, tak zachęca użytkowników do łamania umowy gwarancyjnej z producentem telefonu, a to, zdaniem Google, jest niedopuszczalne.

Cyanogen zapowiada, że ów instalator wkrótce trafi do sklepów Amazon Appstore i Samsung Apps. Póki co, można go pobrać ręcznie z witryny Cyanogen Inc.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)