CryEngine za darmo dla uniwersytetów

CryEngine za darmo dla uniwersytetów

CryEngine za darmo dla uniwersytetów
Źródło zdjęć: © Crytek
11.09.2009 18:00, aktualizacja: 14.09.2009 11:56

Crytek zapowiedział, że zamierza przysłużyć się edukacji technologicznej studentów w Wielkiej Brytanii i udostępnić uniwersytetom możliwość darmowego korzystania z rewelacyjnego silnika graficznego CryEngine.

Karl Hilton, dyrektor zarządzający Crytek w Wielkiej Brytanii, powiedział w wywiadzie dla GamesIndustry.biz, że już niedługo udostępni darmowy CryEngine dla uniwersytetów w Wielkiej Brytanii.

"Uniwersytety brytyjskie bardzo dobrze przygotowują studentów jeśli chodzi o wiedzę. Niestety młodzi ludzie, którzy trafiają do branży, bardzo często nie potrafią w praktyce wykorzystać swoich umiejętności i kreatywności. Dzięki udostępnieniu za darmo CryEngine dla uniwersytetów przyszli projektanci gier mogliby nauczyć się jak w praktyce rozwiązuje się wiele problemów." - powiedział Hilton.

Hilton dodał, że uniwersytety często nie mają pojęcia jakimi możliwościami edukacyjnymi dysponują prywatne firmy. Dyrektor Crytek stwierdził, że prywatni przedsiębiorcy powinni sami proponować współpracę uczelniom.

Darmowy CryEngine zostanie udostępniony brytyjskim uczelniom w najbliższych miesiącach. Zainteresowane strony finalizują już rozmowy na ten temat.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)