Creative ZEN Stone Plus- pierwsze wrażenia

Creative ZEN Stone Plus- pierwsze wrażenia

10.07.2007 12:30, aktual.: 10.07.2007 14:19

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Creative rozszerza ofertę o nowy odtwarzacz z serii ZEN Stone, który w wersji Plus dzięki wbudowanemu wyświetlaczowi oferuje większą wygodę obsługi jak i funkcjonalność.

ZEN Stone Plus, to identyczna konstrukcja, choć ciupinkę dłuższa i nieco cięższa ( 55.6 x 35.3 x 12.8 mm, 21 gram ) od Creativa ZEN Stone. W przeciwieństwie do poprzednika wyposażony jest w wyświetlacz o rozdzielczości 64x64 pikseli. Taka zmiana pozytywnie wpłynęła na obsługę odtwarzacza, bo nawigacja pomiędzy utworami nie odbywa się na ślepo. Odtwarzacz zyskał też na funkcjonalności, ale o tym potem. Dzięki technologii OLED wyświetlane na niebiesko informacje są dobrze widoczne, zarówno w dzień jak i w nocy a kąty widzenia bardzo duże. Niestety ekran nie jest zbyt duży, dlatego wszystkie informacje wyświetlane są dosyć małą czcionką.
Zarówno ZEN Stone i ZEN Stone Plus umożliwiają odsłuchiwanie plików MP3 i WMA ( DRM9 ) niezależnie od stopnia kompresji. Komunikują się z komputerem za pomocą portu USB. Wyposażone w wbudowany akumulator litowo jonowy pozwalają na ok. 10 godzin odtwarzania muzyki ( dane producenta ). Akumulator ładuje się bezpośrednio z gniazda USB. Możemy dokupić również specjalny zasilacz sieciowy. Jakość generowanego dźwięku przez dołączone słuchawki nie należy do wybitnych, w porównaniu do konstrukcji z tanich odtwarzaczy wypadają jednak dużo lepiej i dla wielu będą wystarczające. Co istotne, wykonane są starannie z dobrej, jakości materiałów.
Na tym podobieństwa się kończą, ZEN Stone Plus oferuje dodatkowo zegarek, stoper, radio UKF oraz dyktafon. Wyposażony jest też w 2 GB pamięci flash a nie 1 GB jak ma to miejsce w Creative ZEN Stone. Oba odtwarzacze rozpoznawane są w systemie jako dodatkowy dysk przenośny. Jakość generowanego dźwięku oceniamy na czwórkę, basy nie dobiegają od średniej, aczkolwiek nie są zbyt mocne, wysokie soprany wyraźne. Jest to nasza subiektywna ocena, dlatego warto samemu sprawdzić jakość dźwięku przed zakupem odtwarzacza.

Creative ZEN Stone Plus ( 2 GB ) Cena: ok. 250-300 zł Interfejs: USB 2.0
Wymiary: 55.6 x 35.3 x 12.8 mm
Waga: 21g
Wyświetlacz: OLED, 64x64 pikseli
Obsługiwane formaty: MP3 ( do 320 Kbps ), WMA ( do 320 Kbps ), WMA z DRM 9
Słuchawki: douszne
Dodatki: dyktafon, radio, stoper, zegar
Osobny przycisk do blokady klawiszy: nie
Zasilanie: akumulator litowo-jonowy

Creative ZEN Stone ( 1 GB ) Cena: 125-150 zł Interfejs: USB 2.0
Wymiary: 53.7 x 35.3 x 12.8 mm
Waga: 18.5g
Wyświetlacz: brak
Obsługiwane formaty: MP3 ( do 320 Kbps ), WMA ( do 320 Kbps ), WMA z DRM 9
Słuchawki: douszne
Dodatki: brak
Osobny przycisk do blokady klawiszy: nie
Zasilanie: akumulator litowo-jonowy ( 10 godzin- dane producenta )

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)