Core i7, już dostępny w Polsce

Core i7, już dostępny w Polsce

Core i7, już dostępny w Polsce
18.11.2008 13:00, aktualizacja: 18.11.2008 13:11

Od 17 listopada 2008 w ofercie Vobis dostępny jest
jedyny komputer w Polsce, wyposażony w najnowocześniejszy procesor –
INTEL Core i7

Od 17 listopada br. w ofercie Vobis dostępny jest jedyny komputer w Polsce, wyposażony w najnowocześniejszy procesor – INTEL Core i7. Najbardziej zaawansowaną technologicznie platformę stacjonarną na rynku, dopasowaną do indywidualnych potrzeb każdego użytkownika można nabyć w sieci sklepów Vobis oraz sklepie internetowym w dwóch konfiguracjach: F1 oraz GAMER.

Super nowoczesny procesor Intel Core i7, bazujący na zupełnie nowej architekturze – Nehalem – umieszczony w dwóch premierowych modelach komputerów Vobis zapewni do 25% zwiększenie wydajności przy aplikacjach wielowątkowych, a także pozwala na szybsze edytowanie i kodowanie video nawet do 40%. Znacznie przyspieszają wykonywanie takich czynności jak rendering obrazów, czy edytowanie zdjęć. Zastosowanie pamięci DDR3 znacząco przyspieszy pracę z komputerem, a najnowsza architektura procesora oraz wydajna karta graficzna zapewnią niezwykle realistyczne doznania podczas grania w nawet najbardziej wymagające gry.

Obraz
© Vobis Gamer (fot. Vobis)

Wykonany w technologii 45nm procesor posiada najbardziej zaawansowane rozwiązania, m in.: Hyper-Threading – polegające na obsłudze 8 wątków jednocześnie przez 4 rdzenie logiczne i 4 fizyczne, czy automatyczne wyłączanie nieaktywnych rdzeni przy jednoczesnym podniesieniu taktowania rdzeni aktywnych zwanej Turbo – Boost. Pozwala ono na oszczędność energii i większą wydajność aplikacji korzystających z 1 lub 2 rdzeni. Dodatkowo zastosowano nowe technologie i materiały w budowie samych tranzystorów, co z kolei umożliwiło budowe tzw. „Power Gate”, czyli bramek które umożliwiają po raz pierwszy w procesorach wyłączenie nieaktywnego rdzenia w 100%, co sprawia, że rdzeń nie pobiera w ogóle energii. Kolejnym unowocześnieniem procesora jest IMC, czyli zintegrowany, trzykanałowy kontroler pamięci, który za pomocą szyny QPI (Quick Path Interconnect) zapewnia bezpośrednią komunikację z chipsetem. QPI oferuje obecnie najszybszy na rynku transfer danych do 25.4GB/s. Wszystkie te elementy a także wiele usprawnień w
architekturze samego procesora czynią z Intel Core i7 dużo szybszym od poprzedników. Średni wzrost wydajnosci w porównaniu do procesorów Intel Core 2 Quad wynosi od kilkunastu do kilkudziesięciu procent, a w aplikacjach multimedialnych – korzystających z wielowątkowosci osiąga wynik nawet 50%.

Komputery Vobis z nowym procesorem Intel Core i7, dostępne są w dwóch konfiguracjach:
Vobis F-1 - 4 599złotych
Vobis Gamer - 5 499złotych

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)