Computex 2010: MSI przedstawia prototypy tabletów

Computex 2010: MSI przedstawia prototypy tabletów

Computex 2010: MSI przedstawia prototypy tabletów
Źródło zdjęć: © MSI
02.06.2010 12:30

Targi Computex odbywają się pod znakiem tabletów. Już w poniedziałek MSI zaprezentowało dwa takie urządzenia - WindPad 110 z Androidem i WindPad 100 z Windows.

WindPad 10. trafi do sprzedaży być może jeszcze w tym roku, ale wariantu z Androidem należy się spodziewać najwcześniej wiosną przyszłego roku. Oba modele wyposażono w 10-calowy wyświetlacz z interfejsem wielodotykowym i rozdzielczością 1024×600 punktów, kamerkę internetową, moduł WLAN, odbiornik GPS i czujnik położenia. Nie mają one klawiatury, dlatego wyświetlana jest wirtualna.

Obraz
© (fot. heise-online.pl)

Wersja z Windows (WindPad 100. została odchudzona przez MSI do 800 gramów, a czas działania urządzenia to ponad osiem godzin. Jako procesor zastosowano tutaj starszy Atom Z530 (1,6 GHz, jeden rdzeń); jeszcze bardziej umiarkowany pod względem apetytu na energię Z600 (Moorestown) nie nadaje się, ponieważ nie jest w stanie uruchamiać systemu Windows. Poza tym w urządzeniu wbudowane są 2 GB pamięci RAM, dysk twardy SSD (32 GB) i slot na karty SD. Oprócz modułu WLAN (802.11n) podstawowe wyposażenie urządzenia obejmuje także moduł UMTS. Wśród złączy znajdziemy USB i Mini HDMI. W stacji dokowania, która służy także jako podstawka i ładowarka, znajdują się trzy złącza USB, a do tego HDMI, LAN i audio.

MSI szczególną wagę przykłada do tego, aby usprawnić nieprzystosowany do obsługi za pomocą palców Windows 7. wykorzystując własne narzędzia. Po uruchomieniu pokazuje się interfejs WindTouch, który jest lepiej dopasowany do rozdzielczości ekranu i obsługuje zarówno format horyzontalny, jak i wertykalny. Także pasek ikon zadań z Windows jest tutaj pokazywany w powiększeniu, kiedy dotkniemy go palcem. Zaprezentowany prototyp jest jeszcze daleki od produkcji seryjnej, ponieważ np. niedokładnie rejestruje ruchy palców i reaguje na nie z opóźnieniem. Według MSI cena tego urządzenia ma wynosić 500 dolarów.

Wersja z Androidem (WindPad 110) była z kolei nawet przez MSI określana jedynie jako studium projektanckie. Jest on napędzany przez układ Tegra 2 Nvidii. Prototyp działa na bazie Androida 2.1, przy czym nie zainstalowano na nim innych programów poza podstawowymi. W momencie debiutu rynkowego urządzenie może być wyposażone w spodziewaną pod koniec roku wersję 3.0 systemu.

wydanie internetowe www.heise-online.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)