COCOROBO - pierwszy robot-odkurzacz Sharp

COCOROBO - pierwszy robot-odkurzacz Sharp

COCOROBO - pierwszy robot-odkurzacz Sharp
Źródło zdjęć: © zdjęcie producenta
11.05.2012 13:50, aktualizacja: 11.05.2012 14:26

Nowe urządzenie firmy Sharp nie tylko posprząta mieszkanie, ale również z nami porozmawia

Robot o wymiarach 34. x 346 x 96 mm posiada baterię pozwalającą na godzinę pracy, przy czym ponowne, pełne naładowanie nie zajmie więcej niż 4 godziny. Wraz z akumulatorem urządzenie waży 3,3 kg. Model ten zadebiutuje w Japonii na początku czerwca tego roku i będzie kosztować ok. 130 tysięcy jenów japońskich (5330 zł).

COCOROBO rozumie 3. zwrotów w 4 językach: japońskim, chińskim, angielskim oraz kansai - południowoza-chodnim, japońskim dialekcie. Podczas sprzątania COCROBO nie tylko będzie potrafił odpowiedzieć na wypowia-dane w jego kierunku komendy. Dzięki wbudowanym światłom LED i kamerze o rozdzielczości 640x480 pikseli będziemy mogli zobaczyć, co kryje się w najbardziej niedostępnych i mrocznych zakamarkach naszych mieszkań, do których dotrze COCOROBO. Wykonane w ten sposób zdjęcia będzie można zobaczyć na ekranie komputera, a także smartfonów opartych o systemy operacyjne iOS oraz Android. Za ich pomocą będziemy mogli również kon-trolować robota a nawet zabawić się w szpiega i sprawdzić, co dzieje się w domu pod naszą nieobecność. COCO-ROBO będzie również reagował na polecania wydawane za pomocą specjalnego pilota zdalnego sterowania.

Model RX-V10. od zwykłych odkurzaczy odróżnia się również tym, że wyposażony jest w unikalną technologię firmy Sharp - Plasmacluster. Pozwala ona wyeliminować przykre zapachy pochodzące z wydmuchiwanego powie-trza, a także odświeża je uwalniając otoczenie od elektrostatyki, która wysusza skórę. Dodatkowo technologia Pla-smacluster zwiększa wilgotność powietrza.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)