Co robimy w sieci?

Co robimy w sieci?
Źródło zdjęć: © Media2.pl via komputerswiat.pl

10.11.2010 11:56

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Według ostatniego raportu TNS OBOP znacznie częściej przeglądamy strony www niż korzystamy z serwisów społecznościowych lub poczty e-mail

Ostatni raport TNS OBOP przeprowadzony na zlecenie bezpieczniejwsieci.org pokazuje, że internet najczęściej wykorzystywany jest przez nas do przeglądania witryn - robi to 85. Polaków, przynajmniej raz dziennie. Na kolejnych miejscach plasuje się odbieranie i wysyłanie wiadomości e-mail (60%) oraz serwisy społecznościowe z wynikiem 43% (co ciekawe, również tyle procent Polaków korzysta w ogóle z serwisów społecznościowych).

Obraz
© (fot. Media2.pl via komputerswiat.pl)

Lubujemy się również w portalach multimedialnych (38%), korzystamy z komunikatorów (36%) oraz często gramy w gry online (19%). Zakupy w sieci robimy nieco rzadziej, bo okazuje się, że tylko 14. z nas robi to codziennie. Podobnie jest ze ściąganiem plików (13%).

Jest również czarna strona wspomnianego raportu. Po pierwsze, obawy. Boimy się głównie infekcji wirusem oraz utraty danych spowodowanej uszkodzeniem dysku. Wskazujemy również na bezpieczeństwo transakcji online.

Okazuje się, że w większości przypadków również totalnie ignorujemy podstawowe zasady bezpieczeństwa w sieci. 2/3 osób wchodzi na podejrzane witryny, nie weryfikuje zabezpieczeń oraz pobiera pliki skąd tylko popadnie. Rzadko również zmieniamy hasła do różnych kont (27%).

Polecamy w wydaniu internetowym komputerswiat.pl: Kaseta magnetofonowa ma się dobrze!

Obraz
Źródło artykułu:Komputer Świat
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)